10.05.2022 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krmovinárska divízia CLAAS prejde v blízkej budúcnosti zmenami

Spoločnosť CLAAS plánuje v najbližších rokoch investovať približne 40 miliónov EUR do prestavby areálu v Bad Saulgau. Hlavným cieľom firmy je prispôsobiť výrobné kapacity rastúcemu dopytu a ďalšiemu budúcemu rastu jej krmovinárskej divízie.

Bad Saulgau je centrom excelentnosti v skupine CLAAS v reťazci procesu zberu krmovín od kosenia až po zber so silážnou rezačkou JAGUAR. Výrobný závod sa v posledných rokoch značne rozvinul a napriek pandémii Covid-19 naďalej zvyšoval svoj obrat. V rámci pokračujúceho investičného programu dochádza v súčasnosti k rozširovaniu a modernizácii infraštruktúry areálu, pričom sa prerába existujúca hala s rozlohou 5 000 m2 s cieľom vytvoriť ďalší montážny priestor. Súčasne sa celá energetická infraštruktúra v niekoľkých etapách prispôsobuje a modernizuje tak, aby spĺňala budúcu výrobnú kapacitu. Nasledovať budú investície do oblastí logistiky výroby a optimalizácie montáže. Celková suma investícií predstavuje podľa spoločnosti CLAAS približne 40 miliónov eur.

Zameranie sa na segmenty rastu

Úspech produktov spoločnosti CLAAS, ktoré zahŕňajú profesionálnu techniku na ​​zber krmovín a predovšetkým pozitívne prognózy predaja nových žacích adaptérov ORBIS znamenajú, že firma musí prispôsobiť štruktúru závodu v Bad Saulgau. „Naďalej sledujeme neprerušovaný trend smerom k zvyšovaniu záujmu o profesionálnu zberovú techniku, medzi ktorou máme vynikajúcu pozíciu s mnohými produktovými radmi,“ hovorí Uli Nickol, vedúci divízie zberu krmovín spoločnosti CLAAS a výkonný riaditeľ v Claas Saulgau GmbH a Claas Material Handling GmbH. A pokračuje: „Príkladom toho je enormný dopyt po našich nových žacích adaptéroch ORBIS, najmä po novom ORBIS 900, ktorý výrazne prekonal naše očakávania. Okrem technológie pre reťazec zberu krmovín založenej na silážnej rezačke bude CLAAS expandovať, modernizovať a pokračovať v profesionalizácii svojho sortimentu žacích strojov, obracačov, zhrňovačov a lisov s mnohými novými produktmi v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov. V súčasnosti vyvíjame a testujeme množstvo nových inovácií, pre dosiahnutie tohto cieľa.“

CLAAS si tak ďalej upevní svoju pozíciu lídra na svetovom trhu v segmente silážnych rezačiek a jedného z popredných svetových výrobcov a dodávateľov žacích strojov, zhrňovačov, obracačov a lisov. Len nedávno bola predstavená úplne nová generácia 4-rotorových zhŕňovačov LINER s patentovaným kardanovým systémom a unikátnou konštrukciou rámu, ktorá sa stretla s enormným záujmom farmárov a službárov po celom svete. Ďalšou novinkou v segmente žacích strojov je unikátny vektorový skladací systém DISCO 4400, ktorý bol takisto predstavený len nedávno. „Spoločnosť CLAAS sa opäť ukázala ako firma udávajúca tempo v oblasti profesionálneho zberu krmovín. Investície v závode Bad Saulgau majú za cieľ zabezpečiť, aby naše očakávania rastu podporila vysokovýkonná výroba na najvyššej úrovni kvality. Okrem toho nové požiadavky na dokumentáciu a vysokoúčinný zber obnoviteľných surovín na výrobu energie vedie k rastúcemu dopytu po zberových strojoch vybavených systémom detekcie výnosov a zloženia za pomoci technológie NIRS, čo je niečo, na čo sa ideálne hodí pre silážne rezačky JAGUAR," dodáva Nickol.

Viac sa dočítate už zajtra v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down