26.04.2022 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KRONE optimalizuje rezanie vozov ZX

Spoločnosť KRONE kompletne prepracovala a konštrukčne diel po diele vylepšila modelový rad univerzálnych zberných vozidiel ZX od zberača až po plniaci kanál. Výsledkom je ešte presnejší strih pre citlivejšiu prácu s krmovinami a úsporu paliva.

Základom boli práve kontinuálne rastúce výkony štandardných traktorov, kedy je možné takmer denne využívať výkon na vývodových hriadeľoch až 400 k.

Tento trend idúci ruka v ruke s výkonnou technológiou zhrňovačov umožňuje dosahovať denné výkony dosahujúce vyššiu dimenziu. Preto KRONE prepracovalo a konštrukčne vylepšilo práve rezací agregát modelov ZX.

Predpokladom pre tieto zmeny boli okrem iného nové skúsenosti a výrobné postupy výroby, ktoré rezaciemu ústrojenstvu umožnia dosiahnuť lepší prietok materiálu, či presnejší strih krmovín. Na to KRONE využíva teraz aj nové postupy pri zváraní. Presnejšia výroba umožňuje získať presnejšiu toleranciu polohy na dopravných hviezdiciach a dopravnom rotore. Novo vyvinutá zadná stena kanála s plástovou štruktúrou prepožičiava obojstranné upevnenie nožov v dopravnom kanáli a privádza tak optimalizáciu k dokonalosti.

Novinka: KRONE SplitCut

Úplne nové riešenie systému rezania krmovín na koncoch rotora, nazývané KRONE SplitCut, dokáže svojimi bočnými deflektormi úplne oddeliť okrajový rezací priestor krajných hviezdic rotora od ložnej plochy. Vďaka tejto technológii je zaistené, že do korby neprenikne žiadny neporezaný materiál z okrajov rotora. kromovina sem prichádzajúce je odvedená prstami znova dopredu k prvým nožom. Dva deflektory zaistia navedenie prúdu krmovín k stredu rotora, kde je krmovina porezaná a odovzdaná do korby.

Nový rezací rotor modelov ZX je však navyše aj veľmi šetrný ku krmovinám. Široké pásky na prstoch rezacieho rotora vedúce materiál k nožom vo forme kompaktných dávok sú vďaka optimalizácii ešte presnejšie. Celková plocha podávajúca krmivo sa zväčšila o 50 %, čo zaisťuje ukážkovú kvalitu krmiva za všetkých podmienok.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down