03.01.2023 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KRONE predstavuje vylepšený EasyCut B 950 Collect

Päť rokov po predstavení EasyCut B 950 Collect na veľtrhu Agritechnica 2017 predstavuje KRONE modernizovanú verziu tejto trojkombinácie vybavenú závitovkovými dopravníkmi na ukladanie do riadkov. Po novom je k dispozícii aj komfortné ovládanie pomocou systému ISOBUS, ktoré môže zvýšiť užívateľský komfort aj rozšíriť možnosti využitia stroja.

Kompaktná konštrukcia a absencia kondicionéra pri novinke EasyCut B 950 Collect so sebou prináša veľmi nízku celkovú hmotnosť. Stroj je vhodný na použitie na svahoch a menej únosných pôdach, ako sú vresoviská alebo chránené krajinné oblasti. Veľké objemy krmiva, ako napr. GPS, prípadne zelená raž, je možné pomocou priečnych dopravníkových závitoviek s veľkým priemerom veľmi ľahko uložiť do jedného riadku. V prípade lucerny je ukladanie do riadku vďaka šetrnej doprave bez intenzívneho spracovania bezstratové. Vrátane predného žacieho stroja disponuje EasyCut B 950 Collect pracovným záberom 9,45 metra.

Variabilné, efektívne a s výdržou

Hydraulickým otváraním a zatváraním krytu závitovkového dopravníka môže obsluha voliť medzi ukladaním krmovín do jedného riadku, zhadzovaním do riadku iba z jednej ľubovoľnej strany, alebo rozložením na celú šírku stroja. Nastavenie vykonáva obsluha z kabíny traktora. KRONE je špecialistom na zber krmovín s veľmi silným zameraním na hľadanie a vývoj nových efektívnych riešení, ktoré ponúka aj pri tomto stroji. Pri ukladaní krmovín na riadok z čiastkového pracovného záberu pripraví EasyCut B 950 Collect štyri riadky s celkovou šírkou približne 12 m – to je ideálne pre štvorrotorové zhrňovače KRONE Swadro TC 1250 alebo TC 1370. Prináša to efektívnejšie využitie následných strojov v linke v stále suchších letných obdobiach. To šetrí nároky na pracovný čas a prevádzkové náklady zberovej linky – to všetko v mene ekonomiky prevádzky.

Osvedčená technika

Žacia trojkombinácia je už v základe vybavená osvedčenými systémami žacích nosníkov EasyCut vybavených istením diskov SafeCut, konštrukciou SmartCut a integrovanou poistkou pre prípad nabehnutia na prekážku. Príkladné kopírovanie pôdy zaisťuje patentovaný systém zavesenia žacej jednotky DuoGrip a z kabíny nastaviteľné hydraulické odľahčenie žacích jednotiek. Stroj v základnom prevedení disponuje aj ďalšími praktickými výhodami, ako je napríklad samostatný zdvih každej z troch žacích jednotiek, ktorý oceníte pri kosení v klinoch. Túto námahu však môže za obsluhu prevziať aj úplne automatizovaný systém ovládania zdvihu žacích jednotiek SectionControl.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down