31.01.2020 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KRONE zbieralo na Agritechnice ocenenia

Na veľtrhu poľnohospodárskej techniky Agritechnica 2019 v nemeckom Hannoveri nesmel chýbať ani renomovaný nemecký výrobca techniky na zber krmovín ,KRONE. Zástupcovia spoločnosti nám predstavili množstvo noviniek pre nadchádzajúce sezóny a dnes si predstavíme hneď niekoľko z nich.

Do výroby sa momentálne dostáva prvá séria peletovacích lisov Premos, ktoré budú následne zákazníkom dostupné na prenájom a postupne sa dostanú i do predaja. Premos nájde využitie v energetickom priemysle pri výrobe tepla, v krmivárstve ale i pri vytváraní podstielok. Tento lis je možné používať ako na poli, tak aj stacionárne a to z neho robí nenahraditeľného pomocníka. „Materiál, ktorý stroj lisuje nie je v tomto procese nijako drvený. Štruktúra materiálu, ktorý následne využívame tak ostáva zachovaná a nie je drobná alebo rozdrvená. Keď si následne vezmete peletu, ktorá má priemer 16 mm a použijete ju, jej absorpčná schopnosť je vynikajúca. Hustota zlisovania takýchto peliet je 750 - 770 kg.m-3 (podľa druhu spracovávaného materiálu). Výhodou pri použití v maštali je tak výrazne nižšia prašnosť, čomu prispieva odlučovanie prachu už pri vytváraní peliet,“ popísal výhody lisu Premos manažér predaja spoločnosti KRONE, Ing. Radoslav Zemene.  Pri  ďalšom prepadávaní peliet je umiestnený závitovkový dopravník, pod ktorým sa nachádza ďalšie sito. Materiál, ktorý je tu vyseparovaný sa tak opäť vracia na zlisovanie. V niektorých konkurenčných peletovacích linkách je opotrebenie matríc omnoho väčšie, ako pri riešení firmy KRONE. V stroji Premos sú dva lisovacie valce umiestnené proti sebe, ktoré majú rovnakú obvodovú rýchlosť a nevzniká tak trecie opotrebenie. V oboch sú vytvorené kanáliky na lisovanie a na oboch sú umiestnené výstupky, ktoré materiál lisujú práve do týchto kanálikov.

Efektívne riešenie

Vhodným doplnkom pre lisy Premos pri stacionárnom použití je úplná novinka, rozdružovač balíkov na hranaté balíky s automatickým odstraňovaním špagátov. Ten sa zaradil medzi technológie a stroje, ktoré získali na veľtrhu Agritechnica 2019 ocenenia za inováciu – striebornú medailu. Odborná porota ocenila pri tomto systéme najmä jeho efektivitu, uľahčenie práce obsluhy a zvýšenie jej bezpečnosti. Riešenie je pritom podľa manažéra predaja spoločnosti KRONE, Ing. R. Zemene veľmi jednoduché. „Balík na dopravníku je pritláčaný k rozdružovacím valcom. Pri jeho pohybe trojhranný nôž preruší špagáty, ktorými je balík zviazaný. Následne špagát stiahne z balíka hák, ktorý sa pohybuje po šírke celého balíka a zavedie ho do vretena s troma otočnými hrotmi, ktoré ich okolo seba ovinie. Po tom, čo balík prejde rozdružovacími valcami je tento špagát odstránený a padá do zásobníka na odpad,“ popísal princíp práce stroja zástupca spoločnosti. Rozdružovač balíkov je integrovaný do lisu Premos a je tak ovládateľný prostredníctvom terminálu z kabíny traktora.

Sklápateľný žací stroj

V expozícii spoločnosti KRONE si „odbil“ svoju premiéru i čelne nesený žací stroj EasyCut F 400 CV Fold. Slovíčko „Fold“ v jeho označení znamená riešenie, ktorým KRONE  prináša výrazné zvýšenie pracovného záberu, a to pri prijateľnej prepravnej šírke.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down