25.08.2023 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KRONE: zhrňovač s najväčším záberom na trhu

Spoločnosť Krone predstavila prednedávnom svoje novinky na výstavu Agritechnica 2023. Prvou z nich, ktorú si predstavíme je nový model Krone Swadro TC 1570 s jedinečným konceptom rámovej konštrukcie v tvare V, ktorý potencionálnych zákazníkov zaujme vysokým plošným výkonom, extrémne tichým chodom a maximálnym komfortom ovládania.

V Júni tohto roka predstavila firma Krone nový zhrňovač Swadro TC 1570 a keďže embargo na tieto novinky práve skončilo, je nám umožnené predstaviť stroj, ktorý má prezentovať nové štandardy v segmente štvorrotorových zhrňovačov. Okrem iných pútavých technických riešení je pre stroj kľúčovou najmä koncepcia V-rámov, ktorá je prevzatá z osvedčeného stredového zhrňovača s najväčším pracovným záberom na svete Swadro TC 2000. Ku flexibilného pracovného záberu až 15,70 m sa pridáva vďaka koncepcii stroja aj extrémne stabilný a pokojný chod. S novým, prehľadným a intuitívnym používateľským rozhraním je možné celý stroj ovládať z kabíny traktora prostredníctvom terminálu s podporou ISOBUS alebo v kombinácii s ISOBUS kompatibilným joystickom. S takými konštrukčnými predpokladmi je so strojom Swadro TC 1570 možné sformovať vždy tie najlepšie riadky, aj za najťažších podmienok.

Maximálna pružnosť nasadenia a stabilita

Pracovný záber štvorrotorového stredového zhrňovača je možné plynulo zväčšovať až na 15,70 m rozťahovaním predných rotorov zavesených na ramenách v tvare písmena V. Vzhľadom k tomu, že je možné ovládať obe V-ramená nezávisle na sebe, možno tiež veľmi ľahko zhrnúť krmoviny v rohoch a okolo prekážok. Okrem toho je každé z ramien podoprené v prednej časti opornými kolesami. To je príčinou, prečo sa stroj vyznačuje nebývalo pokojným pohybom, najmä pri vysokých rýchlostiach a pri rýchlych obrátkach na úvrati. Výsledkom je maximálna plošná výkonnosť a maximálna účinnosť.

Maximálna výbava

Nové Swadro je vybavené pätnástimi ramenami s prstami na všetkých štyroch rotoroch a piatimi dvojprstami na každom z ramien dvoch zadných rotorov, ktoré umožňujú bezstratové zhrňovanie aj pri vysokých pracovných rýchlostiach. Lift prsty Krone zdvíhajú zberanú krmovinu zo strniska čisto aj pri vyšších pracovných rýchlostiach a preukázateľne tak znižujú množstvo nečistôt vstupujúcich do krmoviny. Čisto mechanická koncepcia pohonu Krone Easy-Line zaručuje efektívny prenos sily a o 25% rýchlejšie otáčky dvoch predných rotorov v porovnaní so zadnými. Toto riešenie sa stará o optimálny tok hmoty strojom a riadky obdĺžnikového prierezu bez zamotanej krmoviny. Vďaka hydraulicky nastaviteľným ramenám ramien zadných rotorov je možné ukladať riadky v šírkach od 1,40 m až do 2,90 m. Vďaka tomu je možné nasledujúce stroje zberovej linky vždy optimálne využiť, a to bez ohľadu na to, či sa jedná o lisy, samozberacie vozy, alebo rezačky.

Swadro TC 1570 je vybavené dvojbodovým výkyvným závesom kategórie II/III, vďaka čomu spoľahlivo kopíruje nerovnosti terénu. Vďaka veľkému uhlu natočenia navyše poskytuje zhrňovaču enormnú manévrovateľnosť. Hydraulicky nastaviteľná výška hlavného rámu umožňuje stroj pred jazdou po ceste spustiť do prepravnej výšky nižšej ako 4 m, a to bez skladania ramien s prstami. V pracovnej polohe je potom hlavný rám zdvihnutý a umožňuje spoľahlivý tok krmovín strojom aj pri jej veľkom objeme.

Prepravný podvozok je štandardne osadený pneumatikami 710/40 R 22,5. Pre ešte väčšiu stykovú plochu je v ponuke optimálny variant pneumatík 800/35 R 22,5. Spoločne so širokými pneumatikami štvorkolesových podvozkov rotorov 16x9,50-8 (na prianie so šesťkolesovými podvozkami) a opornými kolesami veľkosti 15/55-17 na oboch výložníkoch ramien tvoria perfektnú kombináciu pre stabilnú jazdu a ochranu strniska pri práci.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down