09.05.2023 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KUHN má nový obratný ťahaný postrekovač

Spoločnosť KUHN uviedla na trh nový vysokokapacitný ťahaný postrekovač, o ktorého príchode sa šepkalo už od konca minulého roka. Nový LEXIS 3800 s objemom nádrže 3 800 litrov bude zastávať miesto najväčšieho modelu v rade a kto chce dosahovať väčšie výkony, takmer určite siahne práve po tomto stroji. Ďalšie dva modeli totiž ponúkajú objem nádrže „len“ 2 400 litrov a 3 000 litrov.

Nový LEXIS je kompaktným a ľahkým postrekovačom, a to aj napriek svojej schopnosti prepraviť takmer 4 000 litrov postrekovej kvapaliny. Má maximálnu dĺžku 6,90 metra a celkovú šírku 2,55 metra, čím sa radí medzi jedny z najkompaktnejších strojov na chemickú ochranu rastlín. Vďaka hliníkovým postrekovacím ramenám s pracovnou šírkou do 28 metrov má LEXIS pohotovostnú hmotnosť niečo málo cez 3 tony. Najnovší model je však vybavený aj novými pneumatikami s priemerom Ø 1,85 m s možnosťou výbavy odolnými VF pneumatikami s rozmerom od 320 do 520 mm. Táto možnosť pomôže znižovať zhutnenie pôdy a chrániť jej zdravie pôdy.

LEXIS bude možné u dílera objednať s možnosťou ručného preplachovania KUHN MANUSET, ktorá vyžaduje iba dva hlavné ventily, ktoré sú ovládané z riadiacej stanice operátora. Multifunkčné ručné ovládacie koliečka znižujú manipulačné operácie až o 50 percent. Ergonomický dizajn umožňuje jednoduché ovládanie ventilov pre jednoduché a bezproblémové nastavenie.

Počas oplachovania úplné otočenie tohoto kolieska distribučného okruhu zaisťuje, že voda nasávaná čerpadlom je dopravovaná do všetkých okruhov postrekovača. Ukazovateľ hladiny preplachovacej nádrže, viditeľný z kabíny traktora, tiež umožňuje jednoduché poradie operácií preplachovania.

Nový LEXIS je dostupný aj so systémom DILUSET+, ktorý ponúka obsluhe stroja asistovanú správu plnenia a riedenia zvyškových objemov.

Postrekovanie so strojom LEXIS je možné ovládať pomocou ovládacej jednotky CANBUS od KUHN, CCI 800 alebo 1200 alebo akéhokoľvek iného ISOBUS terminálu. V prípade moderného traktora tak odpadá nutnosť používať dodatočný ovládací terminál.

LEXIS je teraz ešte stabilnejším a lepšie ovládateľným, keďže inovovaný tvar jeho nádrže znížil ťažisko stroja. To má podľa výrobcu za následok zlepšenie stability aj pri zníženej šírke stopy o 1,50 m, alebo pri postrekovacích prácach vo svahovitom teréne. Krátka vzdialenosť nápravy a ťažného oka, ktorá činí 4,30 m v spojení s gyroskopickým systémom riadenia oja TRACK ASSIST tiež zlepšuje sledovanie stopy traktora.

LEXIS je možné vybaviť individuálnym riadením postrekovacích dýz CCE, technológiou AUTOSPRAY PWM, čo je vlastne riešenie pulznej modulácie firmy KUHN, alebo systémom sledovania kontúr terénu BOOM ASSIST EXTREME. Riešenia CCI Connect spoločnosti KUHN a portál MyKUHN tiež poskytujú vzdialený prístup k stroju a spätnú väzbu o vykonávaných úlohách, vďaka ktorým bude mať jeho nový majiteľ k dispozícii cenné prevádzkové a aplikačné údaje.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down