05.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KUHN predstavil nové lisy na okrúhle balíky VB 3200

Spoločnosť KUHN minulý mesiac predstavila svoj nový rad lisov na okrúhle balíky VB 3200 KUHN. Štyri nové modely boli prezentované ako stacionárne, ale i počas dynamických ukážok, a tak sme mali možnosť vidieť viacero nových funkcií, ako aj rozsiahle možnosti konfigurácie. Vďaka tomu teraz dokáže francúzsky výrobca zaujať väčšie množstvo zákazníkov. Pre veľké poľnohospodárske podniky a službárov sú určené najmä modely VB 3260 a VB 3290, ktoré sú vyrobené ako všestranné stroje poskytujúce vysoký výkon. Tieto lisy disponujú o 10 % väčšou kapacitou v porovnaní so súčasnými modelmi VB 3160 a VB 3190 a o 10 % vyššou hustotu balíkov vďaka novej možnosti Progressive Density Plus. Ostatných, menších zákazníkov bude chcieť firma zaujať spoľahlivými lismi VB 3255 a VB 3285.

Štyri nové modely VB 3200 ponúkajú to najlepšie z osvedčených konceptov lisov na okrúhle balíky KUHN v kombinácii s novými funkciami a možnosťami. Pre najnáročnejších zákazníkov, ktorí požadujú od svojho lisu extrémne vysokú hustotu a výkon, je tu séria VB 7100 predstavená v roku 2019. Zhrnuté, podčiarknuté, so širokým sortimentom lisov s variabilnou komorou na okrúhle balíky ponúka frazncúzsky výrobca KUHN stroje, ktoré splnia požiadavky každého zákazníka.

VB 3260-3290 – všestrannosť, výkon a ziskovosť

VB 3260 a VB 3290 kombinujú kapacitu a hustotu so spoľahlivosťou, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú návratnosť investície do nového stroja. Veľkí farmári alebo službári sa môžu na lis spoľahnúť počas celej sezóny a vytvárať dokonale pevné balíky slamy alebo krmovín a ako aj iných materiálov. Nové variabilné lisy dokážu produkovať balíky s priemerom od 0,80 m do 1,60 m (VB 3260) alebo do priemeru 1,85 m (VB 3290).

Nové funkcie a možnosti lisov zahŕňajú:

- 10% zvýšenie celkovej kapacity vďaka novému vkladaciemu valcu s odpruženými prstami pre lepšie predlisovanie a tok hmoty

- Zvýšenie rýchlosti dverí lisovacej komory: vykladanie balíka teraz trvá iba 6 sekúnd

- systém PROGRESSIVE DENSITY PLUS: voliteľný systém zvyšovania tlaku poskytujúci o 10 % vyššiu hustotu v prípade lisovania suchej biomasy

Medzi inovácie, ktoré by mali novým lisom poskytnúť dlhšiu životnosť patrí silnejšia reťaz hlavného pohonu, väčšia hnacia reťaz rotora a dodatočné zosilnené ložiská a tesnenia pre valčeky.

Vďaka veľkému výberu možností konfigurácie, ako je rezací rotor s 23 nožmi (OC23) a druhý pohon, je možné lisy VB 3260 a VB 3290 prispôsobiť tak, aby sa maximalizovala nákladová efektívnosť a celková účinnosť stroja.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down