24.10.2013 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvartálny zisk Heinekenu klesol o 15 percent

Holandský pivovarnícky gigant Heineken zaznamenal v 3. kvartáli medziročný pokles čistého zisku o 15%, pod čo sa podľa spoločnosti čiastočne podpísal znížený dopyt po jej výrobkoch v krajinách strednej a východnej Európy a čiastočne silný kurz eura.

Firma práve vzhľadom na slabší dopyt v Európe očakáva za celý rok 2013 mierny pokles zisku. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a Bloomberg a server dutchnews.nl.
Čistý zisk Heinekenu dosiahol v 3. kvartáli 483 miliónov eur pri konsolidovaných tržbách (bez započítania akvizícií) 5,18 miliardy eur. To síce znamená medziročne rast, no len o 0,2%, zatiaľ čo trhy počítali s tržbami okolo 5,41 miliardy eur.
Objem predaja klesol o 2%, no v strednej a východnej Európe až o 8%. Na jednej strane sa pod nečakane horšie výsledky v tomto regióne podpísalo zlé počasie, nemalý podiel však na tom mali zhoršujúce sa podmienky v Rusku.
SABMiller, ktorý oznámil výsledky za kvartál minulý týždeň, tiež uviedol, že podmienky v Rusku sa zhoršili a najnovšie sa čaká na výsledky Carlsbergu, ktorý je najväčšou pivovarníckou spoločnosťou v Ruskej federácii. Dánska spoločnosť oznámi svoje štvrťročné výsledky 13. novembra.
"Obchodné podmienky v Európe ostávajú náročné," povedal výkonný riaditeľ Heinekenu Jean-François van Boxmeer. Ako dodal, spoločnosť bude preto pokračovať v znižovaní nákladov. Heineken najnovšie očakáva, že za celý rok klesne jeho zisk bez započítania jednorazových položiek približne o jednocifernú hodnotu na jej dolnej hranici, zatiaľ čo pôvodne predpokladal, že zisk bude na približne rovnakej úrovni ako v roku 2012. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down