02.12.2013 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ľ. JAHNÁTEK: Hubárov obmedzovať nebudeme, vstup do lesov bude voľný

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek prijal s veľkou nevôľou iniciatívu niektorých poslancov presadiť na aktuálnej schôdzi Národnej rady SR úpravu zákona o lesoch, ktorou by obmedzili ľuďom zber húb a lesných plodov.

BRATISLAVA. "Podľa ministra Ľ. Jahnátka nejde v tomto prípade o nič iné, len o 'buzeráciu' ľudí. Preto navrhne vybrať tento kontroverzný bod na samostatné hlasovanie. Očakáva, že poslanecké plénum túto úpravu neschváli. O tomto postupe informoval aj predsedu vlády Roberta Fica, ktorý ho v plnom rozsahu podporil," uviedol v stanovisku riaditeľ odboru ministerstva pôdohospodárstva Peter Hajnala.

"Akýkoľvek vstup do lesov bude bezplatný. Jedine v prípade, že sa lesné cesty vo vlastníctve konkrétnych osôb budú využívať na komerčné účely alebo za účelom dosiahnutia zisku, tak vtedy bude povinnosť dohodnúť sa na podmienkach využívania lesných ciest s ich vlastníkmi," povedal nedávno pre TASR jeden z predkladateľov pozmeňovacieho návrhu k zákonu - poslanec NR SR Tibor Lebocký (Smer-SD).

Opozičný poslanec NR SR Zsolt Simon (Most-Híd) kritizoval zákon o lesoch v navrhovanej podobe ako "veľmi zlý, pretože pri lesných cestách má byť najskôr dohoda s vlastníkom cesty a až potom bude možný vstup".

Zs. Simon zároveň procedurálnym návrhom žiadal novelu zákona o lesoch vrátiť na prepracovanie predkladateľovi zákona - Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

"Tento návrh zákona totiž umožní po tom, ako vstúpi do platnosti, podľa mojej mienky, vykrádať slovenské lesy tým, že sa vyťažia cenné porasty a zostane len menejcenný mladý porast. Navrhoval som preto, aby sme návrh zákona vrátili predkladateľovi. Toto bolo však odmietnuté," dodal Zs. Simon.

(tasr)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down