11.04.2023 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ľahko použiteľný terminál pre rozmetadlá

Spoločnosť AMAZONE ponúka odteraz nový kabínový terminál AmaSpread 2 pre rozhadzovače priemyselných hnojív ZA-V v prevedení Profis Control. Nemecká firma tak prináša do segmentu strednej triedy nový terminál špecifický pre daný stroj, ktorý zaujme svojim pohodlným ovládaním a jednoduchou navigáciou naprieč celým menu. Jednoducho riešenie hodiace sa práve do sezóny aplikácie minerálnych hnojív.

AMAZONE, nemecký výrobca závesnej techniky patrí už niekoľko rokov medzi najlepších výrobcov stredne veľkých strojov v sektore poľnohospodárskych strojov. Dokazuje to aj tým, že sa neustále stará o svojich zákazníkov, napríklad aj rôznymi dodatočnými vylepšeniami pre svoje stroje. Tentoraz je to terminál pre obľúbený rad nesených rozhadzovačov priemyselných hnojív.

MODERNÝ DIZAJN A INTUITÍVNE OVLÁDANIE

Logická štruktúra ovládania v spojení s vysoko kontrastným 4,3-palcovým farebným displejom zaručuje vysoký komfort ovládania s moderným dizajnom. Všetky informácie o rozhadzovaní hnojív, rozhadzovanom množstve, množstve zvyšku či plošnom pokrytí sú na displeji neustále jasne a prehľadne zobrazované.

Terminál sa zaobíde bez navigácie v hlbokej štruktúre menu. Každá základná funkcia má svoje vlastné tlačidlo. Všetky dôležité funkcie, ako je aplikované množstvo a poloha zariadenia na hraničné rozhadzovanie, je možné ovládať priamo a pohodlne pomocou podsvieteného tlačidla. To znamená, že ovládanie jednou rukou pri rozmetávaní nie je žiadnym problémom.

Okrem toho nový terminál zaznamenáva aplikované množstvo, pokrytú plochu vrátane pracovného času, teda dáta, ktoré obsluha môže využiť na jednoduchú dokumentáciu. 

VŠETKY FUNKCIE BEZPEČNE POD KONTROLOU

Okrem regulácie rozmetávaného množstva v závislosti od rýchlosti jazdy umožňuje AmaSpread 2 okrem iného aj ručné prepínanie až 6 čiastkových sekcií a použitie systému váženia Profis. Rýchle prispôsobenie dávky hnojiva navyše umožňuje včasnú reakciu na poľné podmienky. Terminál v kabíne ponúka tiež presnú reguláciu rozhadzovaného množstva vďaka 200Hz vážiacemu systému. Týmto spôsobom je zaručené konštantné aplikované množstvo aj pri rôznej kvalite hnojiva, ktorá je žiaľbohu na dennom poriadku. Kombinácia s voliteľným snímačom náklonu zaručuje presné výsledky váženia aj v kopcovitom teréne.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down