12.06.2020 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lemken končí s výrobou postrekovačov

Nemecký výrobca poľnohospodárskej techniky oznámil nečakaný krok. Po tom, ako na veľtrhu Agritechnica predstavil hneď niekoľko nových strojov na chemickú ochranu rastlín vrátane úplne nového modelu samohybného postrekovača NOVA oznamuje spoločnosť postupné ukončenie výroby v tomto segmente a zameranie sa na iné, ekologickejšie spôsoby ochrany rastlín.

Ako sa uvádza v tlačovej správe výrobcu, v kombinácii s komplexnou ponukou služieb zákazníkom si môžu poľnohospodári vybrať zo širokej škály vysoko kvalitných technológií na obrábanie pôdy, sejbu a ochranu rastlín. Práve diskusie o trvalo udržateľnej ochrany rastlín, ako aj o neustále sa zvyšujúcich regulačných požiadavkách na rôznych trhoch prinútili nemeckého špecialistu na poľnohospodársku techniku natrvalo prerušiť výrobu konvenčných poľných postrekovačov.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Anthony van der Ley vysvetlil tento krok nasledovne: „Po viac ako 10 rokoch pôsobenia v tomto segmente sme nedosiahli relevantnú veľkosť pokrytia trhu. Požiadavky na každom z našich trhov sa zvyšujú a sú čoraz rôznorodejšie. To znamená, že neexistuje žiadny štandard aplikácie chemických prípravkov, ktorý by mohol spĺňať naše štandardy kvality a rozmanitosť preferencií zákazníkov, s ktorými by sme mohli dosiahnuť uspokojivý priebeh výroby. Taktiež vidíme, že aj z hľadiska spotrebiteľa sa hranice chemických prípravkov na ochranu rastlín neustále zvyšujú. Aj keď sme na poslednom veľtrhu Agritechnica predstavili niekoľko nových modelov zameraných na budúcnosť a náš tím je mimoriadne motivovaný veľkými očakávaniami, nateraz sme sa rozhodli zodpovedným spôsobom vymaniť sa z nášho pôsobenia na trhu s postrekovačmi. “

Spoločnosť LEMKEN, ktorá je rodinnou firmou podniká tento krok, aby sa bolo v budúcnosti jej postavenie pevné a nezávislé. Z daných vyjadrení a krokov je zrejmý umýsel spoločnosti, ktorý spočíva v posilnení a rozšírená strojov v oblasti obrábania pôdy, technológie sejby a oblasti ochrany rastlín tak, aby si udržala svoju pozíciu inovatívneho lídra na trhu. V budúcnosti sa tak „ochrana rastlín“ sústredí viac na udržateľné riešenia (vrátane nedávno zavedených rozhadzovačov hnojív). Už je to nejaký čas (presnejšie dva roky), čo pristúpila spoločnosť LEMKEN k odkúpeniu holandského špecialistu na plečkovanie Steketee. Vďaka tejto akvizícii sa pre spoločnosť vytvorila príležitosť kombinovať mechanické ničenie burín s presným, selektívnym pásovým postrekovaním, alebo bodovým postrekom, čím sa v porovnaní s konvenčnou technológiou ochrany rastlín mení zameranie spoločnosti smerom k ekologickým riešeniam. Tieto technológie zároveň šetria poľnohospodárom čas a peniaze.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down