27.08.2021 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lemken sa pri sejačke Azurit 10 zameral na detaily

Lemken predstavil inovovanú sejačku na presný výsev Azurit 10. Novinka má byť k dispozícii od septembra tohto roka a ponúkne napríklad aj systém prihnojovania mikrogranulátmi. Okrem štvor-, šesť- a osemriadkových verzií s rozstupom výsevných jednotiek 80 a 70 cm je nový Azurit k dispozícii v šesť a dvanásťriadkovej verzii s rozstupom 50 cm.

Výsevná pätka nového stroja je teraz doplnená o nový formovač brázdy, čo má podľa výrobcu zabezpečiť presnejšie uloženie osiva. Prepracovaná je taktiež nastreľovacia trubica, ktorej vstup je teraz po opotrebení možné bez väčších problémov vymeniť. Vďaka spomínaným vylepšeniam je možné nový sejací stroj odteraz využiť aj na sejbu sóje či slnečnice. Automatické jednotenie osiva kukurice je ďalšou novou funkciou spolu so systémom, ktorý automaticky monitoruje a upravuje činnosť jednotenia osiva. Napriek tomu, že ide o novú funkciu, systém je možné dodatočne namontovať na mnoho starších strojov. Okrem schopnosti dohliadať na presnosť uloženia osiva je k dispozícii aj systém monitorovania hnojív, ktorý automaticky upozorní obsluhu, ak dôjde k zablokovaniu jednotlivých coultrov ukladajúcich hnojivo.

MicroHub 5

Jednou z inovácií, ktoré ponúka spoločnosť Lemken pri svojich nových strojoch Azurit je aj systém Microhub 5. Jedná sa vlastne o zariadenie na aplikáciu mikrogranulátov do tesnej blízkosti osiva, vďaka čomu je podporený následný rast a vývoj koreňového systému „mladej“ plodiny. Spoločnosť Lemken ďalej naznačuje, že mikrogranuly môžu zohrávať obzvlášť dôležitú úlohu v chladných a suchých jarných sezónach. Lemken tiež poznamenáva, že počiatočné požiadavky na živiny plodín je možné pokryť relatívne ľahkou aplikáciou.

Bernd Valtwies, vedúci dizajnu strojov na presný výsev spoločnosti Lemken v tlačovej správe k vydaniu inovovanej sejačky uviedol: „Túto možnosť ponúkame pre náš model Azurit až s ôsmimi radmi,“ a zároveň poukazuje na to, že jednotku je možné dodatočne namontovať aj na skoršie modely Azurit 9.

Jednotka MicroHub pojme 200 litrov hnojiva, ktoré je možné aplikovať v dávkach od 1 do 40 kg/ha. Dávkovacia jednotka je ovládaná elektricky a granule sú pneumaticky dodávané do výsevnej brázdy.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down