04.04.2018 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesníci vybudujú unikátnu lesnú školu

Lesy Slovenskej republiky, štátny podnik, Banská Bystrica spolu s maďarskými lesníkmi z podniku Ipoly Erdő, Zrt., odštartovali projekt, zameraný na vybudovanie jedinečnej Lesnej školy OZ Levice priamo v meste Levice. Týmto krokom „prinesú les“ medzi ľudí a ponúknu doplnkové vzdelávanie pre všetkých záujemcov.

LEVICE. Cieľom cezhraničného projektu s názvom Lesníci pre zvýšenie environmentálneho povedomia verejnosti, ktorý bol v minulom roku schválený vo výzve Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko, je podporiť záujem obyvateľov z regiónu Levice a maďarského Salgótarjánu o jedinečné prírodné hodnoty spoločného prihraničného územia prostredníctvom vybudovania a rozvoja originálnych náučno-poznávacích objektov v predmetnom prihraničnom regióne.

Plánovaný rozpočet projektu predstavuje hodnotu 1 438 788,96 eur, z toho pre Lesy SR, š. p., to bude 723 011,04 eura, a 85 percent z rozpočtu, teda čiastka 1 222 970,61 eura, bude poskytnutých partnerom z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Hlavný cieľ projektu

„Hlavným cieľom projektu je zvýšiť príťažlivosť a návštevnosť prihraničného územia prostredníctvom využívania jeho prírodných hodnôt a posilniť environmentálne povedomie a prírodovednú gramotnosť mladej generácie prostredníctvom vzdelávania odborníkmi - lesnými pedagógmi v nových lesných školách“, vysvetlil Marian Staník, generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.

„Novovybudované výučbové komplexy v Leviciach a v Somoskő - ako demonštračné a náučné objekty - priblížia v rámci projektu Lesníci pre zvýšenie environmentálneho povedomia verejnosti les a prácu lesníkov, čo sa bude diať na celkovej ploche väčšej ako 10 000 štvorcových metrov“, doplnil František Král, projektový manažér.

Vďaka tomuto projektu vznikne na slovenskej strane Lesná škola OZ Levice s celkovou rozlohou 4 100 štvorcových metrov, čím bude najväčšia svojho druhu, pričom pôjde o jedinečné centrum lesnej pedagogiky a environmentálnej výchovy na Slovensku.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down