07.06.2021 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesníci žiadajú J.Mičovského, aby stiahol demisiu, posielajú aj list prezidentke

Viac ako tisíc zamestnancov štátneho podniku Lesy SR, Štátnych lesov (ŠL) TANAP-u a Lesopoľnohospodárskeho majetku (LPM) Ulič podpísalo v krátkom čase výzvu adresovanú ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jánovi Mičovskému (OĽANO) na stiahnutie ním podanej demisie. Zároveň zasielajú otvorený list prezidentke Zuzane Čaputovej, aby demisiu neprijala.

BANSKÁ BYSTRICA. TASR o tom informovala Marína Debnárová, vedúca odboru komunikácie Lesov SR, s tým, že ide takmer o tretinu všetkých zamestnancov spomínaných podnikov.
„Cítime podporu našich zamestnancov, preto sme požiadali v ich mene prezidentku, aby sa svojou autoritou zasadila o zotrvanie Jána Mičovského vo funkcii ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka,“ reagoval riaditeľ ŠL TANAP-u Ján Marhefka.
„Zamestnanci LPM Ulič sa reálne obávajú o ich ďalšiu budúcnosť v podmienkach hladovej doliny. Očakávajú, že minister Mičovský zabojuje za zachovanie tohto štátneho podniku. Aj preto podpísala výzvu drvivá väčšina našich zamestnancov,“ zdôraznil riaditeľ Mário Perinaj.
Tento štátny podnik zamestnáva takmer 200 ľudí a plní aj funkciu sociálneho podniku. Je najväčším zamestnávateľom v regióne uličskej doliny bez väčšej možnosti zamestnať sa mimo lesníckej a poľnohospodárskej činnosti.
Podľa Perinaja Mičovský bol pre nich zárukou, že podnik zostane zachovaný. V minulosti bola už totiž niekoľkokrát snaha o jeho zrušenie.
Lesníci v liste prezidentku žiadajú o porozumenie a podporu lesníckeho sektora. „Váš rozhovor s ministrom Mičovským, ktorého považujeme za úprimného, čestného a pre vec zapáleného človeka, by mohol podľa nášho názoru znamenať prehodnotenie jeho stanoviska k podanej demisii a pokračovanie v už započatých reformách v lesnom  hospodárstve,“ uviedli.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down