14.04.2020 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesopoľnohospodársky majetok Ulič má nového riaditeľa

Lesopoľnohospodársky majetok (LPM) Ulič má od utorka nového riaditeľa. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO) poveril vedením štátneho podniku Ivana Šoltysa. "Nahradí tak doterajšieho riaditeľa Petra Šišku," informoval hovorca rezortu Vladimír Machalík.

BRATISLAVA. Ivan Šoltys vyštudoval Lesnícku fakultu Technickej univerzity vo Zvolene. V rokoch 2014 až 2019 pôsobil v Štátnych lesoch Tatranského národného parku. Od novembra 2019 zastával funkciu riaditeľa Správy lesov Ulič, LPM Ulič. "V gescii mal úlohy Správy lesov Ulič v ťažbovej aj pestovnej činnosti, ochranu lesa a vykonávanie povinnosti odborného lesného hospodára na lesnom celku Lesy LPM Ulič a lesnom celku Lesy LPM Zboj," priblížil Machalík.
Ako tiež uviedol, štátny podnik LPM Ulič v súčasnosti obhospodaruje 24.759 hektárov lesného pôdneho fondu, z ktorých je vo vlastníctve štátu 18.457 hektárov a tiež 2384 hektárov poľnohospodárskej pôdy, z čoho orná pôda tvorí 617 hektárov. "Takmer celé obhospodarované územie podniku sa nachádza na území Národného parku Poloniny, z čoho vyplývajú závažné obmedzenia hospodárskej činnosti," doplnil Machalík s tým, že v súlade s prísnymi podmienkami vyplývajúcimi z režimu hospodárenia v pásme hygienickej ochrany tiež LPM Ulič obhospodaruje pôdu v okolí vodného zdroja Vodárenskej nádrže Starina.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down