19.02.2020 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy budú obhospodarované na základe vedeckej štúdie

Memorandum o podpore rekreačných funkcií lesov v okolí Bratislavy podpísali predstavitelia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky a Technickej univerzity vo Zvolene. Primátor hlavného mesta pripojí k memorandu podpis neskôr, keďže z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti sa na podpisovaní nezúčastnil.

BRATISLAVA. Projekt nastavenia obhospodarovania prímestských lesov, ktorý sa podarilo pripraviť vďaka úzkej spolupráci zainteresovaných subjektov na základe najmodernejších vedeckých prístupov, má patriť k najinovatívnejším v celej Európe.
Ako zdôraznila podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS), podpis memoranda znamená návrat k faktom, vedeckému prístupu a rozhodnutiam na základe údajov. Podarilo sa podľa jej slov odbúrať všetky emócie nezaložené na faktoch a v súčasnosti zainteresované subjekty prichádzajú s projektom starostlivosti o prímestské lesy, ktorý nemá v Európe obdoby.
Starostlivosť o prímestské lesy, ktoré obhospodaruje štátny podnik Lesy SR, sa zmení. Zvolenská univerzita pripravila analýzu dôsledkov a vypracovala projekt, ktorý posilní rekreačné funkcie tejto lesnej oblasti. Celkovo ide o rozlohu 4300 hektárov.
Lesy SR v súlade s dohodou znížia v prímestských lesoch ťažbu a budú sa intenzívne starať o rekreačné plochy.
Hlavné mesto Bratislava bude vo svojich lesoch pri starostlivosti zohľadňovať všeobecné odporúčania súvisiace s výchovou a obnovou lesných porastov a posilneným plnením rekreačnej funkcie lesov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down