23.12.2014 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy SR zaslali najväčším odberateľom dreva kúpne zmluvy

Štátny podnik Lesy SR v budúcom roku plánuje vyťažiť 4,087 milióna metrov kubických (m3) dreva, čo je približne rovnaké množstvo ako v roku 2014. Podnik už uzavrel bilanciu zdrojov na rok 2015 a väčšine centrálnych odberateľov zaslal na podpis kúpne zmluvy na odber dreva pre budúci rok.

BRATISLAVA. "Spresnenie množstva dreva pre budúci rok bolo skomplikované kalamitami. Som však rád, že sa podarilo tieto údaje uzavrieť a expedovať kúpne zmluvy najväčších odberateľov. To zabezpečí plynulý prechod do budúceho roku a umožní začať dodávky dreva firmám už v prvých januárových dňoch," povedal generálny riaditeľ podniku Ctibor Határ.

Pri zabezpečení budúcoročných dodávok podnik vychádzal z portfólia zákazníkov a z objemu dodávok v roku 2014. Ďalšími dôležitými kritériami bolo rovnomerné odoberanie drevnej hmoty počas roka 2014, dodržiavanie lehoty splatnosti záväzkov za odobraté drevo, disponibilných objemov podľa odštepných závodov aj požiadavky drobných regionálnych spracovateľov dreva.

Drevo pre rok 2015 je rozdelené pre odberateľov, ktorí sú zároveň členmi Zväzu spracovateľov dreva (ZSD), ostatných centrálnych zákazníkov a regionálnych odberateľov. Časť objemu sa predá formou elektronických aukcií, ktoré sú považované za najtransparentnejší spôsob predaja dreva.

Pre členské spoločnosti ZSD, ktoré odoberajú z produkcie Lesov SR približne pätinu ihličnatej piliarskej guľatiny, predovšetkým smrek, bolo vyčlenené rovnaké množstvo dreva ako v roku 2014.

Podnik postupuje v zmysle platnej obchodnej politiky a naďalej trvá na zabezpečení pohľadávok formou bankových záruk, zálohových platieb či iných záruk.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down