15.05.2020 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lidl: Nesúhlasíme s vyjadreniami ÚHS

"Bez ohľadu na krajinu pôvodu je kvalita nami predávaných výrobkov pre nás kľúčová, a preto ich kontrolujeme bez rozdielu a rovnako. V prípade akéhokoľvek kvalitatívneho nedostatku vždy urýchlene konáme a sťahujeme dotknutý výrobok z predaja, opäť bez ohľadu na krajinu pôvodu. Tak, ako v tomto prípade, sme v minulosti konali aj v prípade slovenského dodávateľa hydinového mäsa," uviedol v reakcii na ÚHS vedúci úseku komunikácie reťazca Lidl Tomáš Bezák.

BRATISLAVA. Tento konkrétny výrobca dodáva podľa Bezáka svoje výrobky tak do slovenských, ako aj poľských prevádzok Lidlu. "Voči rozhodnutiu ŠVPS SR sa odvoláme, keďže všetkých 5 kontravzoriek zapečatených za prítomnosti ŠVPS SR a testovaných v akreditovanom a nezávislom laboratóriu, ako aj štyri z piatich vzoriek odobratých ŠVPS SR boli negatívne," spresnil hovorca reťazca.
"Nesúhlasíme s vyjadreniami ÚHS a považujeme ich za zavádzajúce a tendenčné, pretože podsúvajú názor, že zahraničné mäso ohrozuje zdravie spotrebiteľov, pričom viackrát v minulosti malo aj slovenské hydinové mäso predávané na slovenskom trhu podobný problém so salmonelou. Pre všetky výrobky predávané na Slovensku sú vyžadované rovnaké kvalitatívne štandardy," uzavrel Bezák.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down