15.06.2018 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lokálne, zdravé a naše

Už takmer 170 dodávateľov sa zapojilo do projektu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MP RV) SR s názvom Chcem dodávať. Jadrom tohto projektu je to, že regionálni dodávatelia môžu dodávať do maloobchodov potraviny v okruhu 50 kilometrov od ich pôsobiska.

BRATISLAVA. V uplynulý pondelok MP RV SR vyhodnotilo prvú fázu vyššie zmieneného projektu. Podpredsedníčka vlády SR a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná v tejto súvislosti pre masmédiá uviedla, že „lokálne potraviny sú čerstvejšie, veď predsa k spotrebiteľovi nemusia putovať stovky kilometrov“.

A kúpou slovenských lokálnych potravín MP RV SR podporuje aj lokálnu ekonomiku a zamestnanosť predovšetkým na vidieku. Výrobcovia, ktorí sa do tohto projektu zapojili, podľa slov ministerky pôdohospodárstva „dokázali, že na pultoch obchodov sú schopní doslova prevalcovať aj konkurenciu zo zahraničia“.

„Len treba nabrať odvahu, treba sa zapojiť do projektu a začať spolupracovať,“ uviedla G. Matečná.

Generálny riaditeľ Sekcie potravinárstva a obchodu MP RV SR Milan Lapšanský potom uviedol, že do projektu Chcem dodávať sa doteraz zapojilo spolu 166 dodávateľov.

„Naše najoptimistickejšie odhady pritom počítali so stovkou dodávateľov. Avšak ešte stále vidíme priestor na rozšírenie tak počtu dodávateľov ako aj na rozšírenie sortimentu,“ konštatoval M. Lapšanský.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down