17.12.2013 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

M. GERA: Povinné členstvo v poľovníckej komore je v rozpore so zdravým rozumom

Povinné členstvo v Slovenskej poľovníckej komore (SPK) je podľa súčasného zákona o poľovníctve v rozpore nielen so zdravým rozumom, ale poľovníkov núti aj platiť tzv. členské príspevky. Vyhlásili to na protestnom zhromaždení pred Úradom vlády SR členovia Slovenského loveckého a ochranného spolku Pribina (SLOSP) Nitra.

BRATISLAVA. "Súčasný zákon o poľovníctve je zlý, o tom nie je pochýb. Jeho opakujúce sa novelizácie svedčia o jeho 'kvalite'. Podľa prezidenta Slovenskej poľovníckej komory Tibora Lebockého je to však 'proeurópsky' zákon, ktorý nám môžu závidieť v celej Európe," konštatoval prezident SLOSP Mojmír Gera. Poľovníci podľa neho požadujú zmeniť platný zákon o poľovníctve tak, aby " Slovenská poľovnícka komora nemala pomocou tohto zákona zabezpečený absolútny monopol nad riadením slovenského poľovníctva a aj neskutočný prísun finančných prostriedkov od obyčajných poľovníkov". "Tí odovzdajú každý rok tejto inštitúcii približne 1,5 milióna eur," podčiarkol M. Gera.
Návrh novely zákona o poľovníctve je na programe aktuálnej schôdze Národnej rady (NR) SR, predkladateľmi novely sú poslanci NR SR za OĽaNO Martin Fecko a Ján Mičovský. "Návrh by sa mal zaoberať zrušením povinného členstva v Slovenskej poľovníckej komore," avizoval
M. Gera.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down