21.07.2023 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Machio Gaspardo: Nová generácia sejacieho stroja Chrono

Spoločnosť Maschio Gaspardo uvádza na trh novú verziu svojho vysokorýchlostného presného sejacieho stroja s označením Chrono, ktorý bol na trh uvedený v roku 2020. Vďaka inovácii sa z neho môže stať jeden z najobľúbenejších presných sejacích strojov.

Chrono 500 je nesený sejací stroj, ktorý má kľúčovú vlastnosť, ktorá ho odlišuje od akéhokoľvek iného stroja, ktorý je dnes na trhu. Je ho možné nastaviť tak, aby pracoval s premenlivými rozstupmi riadkov a je vybavený buď ôsmimi, respektíve dvanástimi výsevnými jednotkami, vďaka čomu je vhodný na použitie pri sejbe rôznych plodín s rozstupmi riadkov 45 cm, 50 cm, 70 cm alebo 75 cm. Táto všestrannosť umožňuje obsluhe stroja prejsť z ranného výsevu cukrovej repy na popoludňajší výsev kukurice, pričom prestavba trvá menej ako dve hodiny.

Presný sejací stroj Maschio Gaspardo Chrono 500

Či už sa zákazníci rozhodnú pre variant s pevným rozstupom riadkov, alebo variant s premenlivým rozstupom, séria 500 zdieľa všetky spoločné vlastnosti s ostatnými vysokorýchlostnými presnými sejacími strojmi z radu Chrono.

Keď bol sejací stroj Gaspardo Chrono v roku 2020 uvedený na trh, priniesol do presného výsevu novú úroveň sofistikovanosti. S úplne novým systémom distribúcie osiva, odpružením so vzduchovými vankúšmi pre každú výsevnú jednotku samostatne a elektronicky riadeným dávkovaním osiva aj hnojiva ponúka rad Chrono rýchly a presný výsev s umiestnením osiva a hĺbkovým vedením, ktoré sa radia medzi špičku na trhu.

Zatiaľ čo konvenčné presné sejacie stroje môžu pracovať pri rýchlosti 7-8 km/h (samozrejme okrem konkurenčných sejacích strojov, ako Väderstad Tempo, či Amazone Precea, pozn. red.), Chrono má potenciál aspoň zdvojnásobiť vyššie uvedený rozsah pracovnej rýchlosti a zároveň zlepšiť presnosť rozmiestnenia a hĺbky uloženia semien.

Táto úroveň presnosti závisí od konštrukcie dávkovacej jednotky. Použitím kombinácie tradičnej vákuovej separácie a následného privedenia tlaku dole trubicou radličky je osivo držané pod kontrolou od chvíle, keď opustí dávkovací kotúč. Chrono umiestnenie semien nenecháva len na gravitáciu. Venturiho trubica ich vystaví pod pretlak, riadi ich rýchlosť, a tým zabezpečí, že skončia v pôde bez odrazu.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down