27.01.2016 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mágia Zeleného týždňa

V Berlíne sa v uplynulých dňoch konala veľká medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Zelený týždeň (Gru:ne Woche). Ide o tradičné a významné podujatie, na ktorom sa zúčastnilo 1660 vystavovateľov zo 65 krajín. Slovenská republika na tomto podujatí už tradične chýbala.

BRATISLAVA. Medzinárodný Zelený týždeň sa v hlavnom meste zjednoteného Nemecka konal už po 81 raz. To je tradícia, ktorá si zaslúži uznanie i pozornosť. Korene tejto výstavy však siahajú ešte hlbšie do histórie, a viažu sa k roku 1926. Vtedy sa v Belíne po prvý raz konala vtedy ešte lokálna tovarová burza, z ktorej sa rokmi vyvinul terajší Zelený týždeň. Tieto a ďalšie informácie sme čerpali z oficiálnej webovej stránky organizátora výstavy, ktorým je spoločnosť Veľtrhy Berlín.    

Príslovečná dôkladnosť

Nemeckí organizátori s ich príslovečnou dôkladnosťou pri tejto príležitosti spočítali, že od spomenutého roku 1926 sa v Berlíne na týchto výstavách prezentovalo približne 85 tisíc vystavovateľov zo 128 krajín. A všetky ročníky výstav videlo viac ako 32 miliónov ľudí z radov odbornej i laickej verejnosti, ktorí do hlavného mesta Nemecka zavítali prakticky zo všetkých kontinentov. 

Tohtoročný Zelený týždeň si podľa očakávaní organizátorov pozrelo asi 400 tisíc návštevníkov. A mali čo robiť, veď výstavné expozície sa nachádzali v niekoľkých veľkých krytých halách na celkovej ploche 118 - tisíc štvorcových metrov.

Až 29 krajín sa na výstave zúčastnilo formou oficiálnej štátnej expozície. A nie sú to len krajiny viac menej porovnateľné so Slovenskom, ako je trebárs susedná Česká republika či Maďarsko. Oficiálnu účasť v Berlíne však tohto roku mali aj krajiny aj menšie ako je Slovensko, trebárs Litva, Lotyšsko či Estónsko, ale aj exotická Sierra Leone či nie všetkými štátmi uznané Kosovo.

Ďalších 35 krajín bolo na Zelenom týždni zastúpených prostredníctvom firemnej účasti, a reprezentovali ich importéri alebo exportéri potravín a poľnohospodárskych surovín.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down