26.06.2014 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Malí a strední podnikatelia môžu dostať 1,7 milióna eur na inovácie

Mikro, malí a strední podnikatelia (MSP) pôsobiaci vo výrobnej oblasti sa môžu hlásiť o nenávratný finančný príspevok na inovácie a technologické transfery. Výzvu na predkladanie žiadostí v rámci Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK) v týchto dňoch vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Na projekty je určených približne 1,7 milióna eur.

BRATISLAVA. Cieľom výzvy je výrazne zvýšiť všetky typy inovácií v podnikateľskej sfére, podporiť zavádzanie progresívnych technológií, a tým dlhodobú konkurencieschopnosť MSP a vysoký rast ich produktivity.
      Zavádzaním a využívaním progresívnych technológií a poznatkov do malých a stredných podnikov sa má znížiť energetická a materiálová náročnosť. Podporí sa výstavba zariadení produkujúcich energiu z obnoviteľných zdrojov, najmä malých vodných elektrární, zariadení na energetické využitie biomasy a bioplynu, na výrobu biopalív a tepelných čerpadiel. Predmetom podpory budú aj zariadenia na využitie slnečnej, geotermálnej a veternej energie.
      Žiadosti je potrebné doručiť rezortu pôdohospodárstva najneskôr do 25. septembra 2014. Všetky aktivity projektu musia byť ukončené do 31. októbra 2015.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down