29.09.2016 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mali by sme si naliať čistého vína

Ak sa nemýlim, že minimálne 25 rokov nás prenasleduje stále a na každom kroku fenomén globálneho oteplenia. Všetky masmédiá nám stále dokola masírujú mozgové závity tým, ako sa zase oteplilo, a kde je neznesiteľný „hic“.

(môj názor)

V minulosti som ako žiak mal z matematiky väčšinou jednotky (ak sa mi práve nechcelo, tak možno dvojky). Moja úroveň matematiky ale nestačí na rovnicu, kde na jednej strane stále doplácam za teplo a na druhej strane by malo byť ochladenie, ale je tam oteplenie, a ešte sa znižuje i cena plynu. Tu niečo nesedí tak, ako v známom filme, kde sa istá postava pýta, kdeže to „soudruzi z NDR udělali chybu“. Jednoducho, toto nie je rovnica. Toto je totiž nerovnica.

Vo voľnom čase sa okrem iného venujem i práci v záhradke, a už roky sa na základe informácií z éteru o otepľovaní teším, že si konečne vysadím i nejaké citróny a pomaranče. Samozrejme, odolné voči chladu.

Ešte som to nerealizoval, pretože podľa mňa by tieto plodiny u nás pomrzli už koncom septembra. Pripomínam, že nežijem na Orave, ale na juhu stredného Slovenska; v meste, odkiaľ je do Maďarska čo by kameňom dohodil.

Bol by som rád, keby sme si naliali čistého vína, a nie „strik“ z toho „zlomeného“, čo už nikto nechce, pretože globálne oteplenie má i druhú stranu mince. Ak sa naruší rovnováha v prírode, na jednom mieste sa síce môže otepliť, ale na druhom sa rapídne ochladí.

Napríklad narušením činnosti Golfského prúdu dôjde v niektorých častiach Európy k ochladeniu. A podobných príkladov je určite viac než dosť.

(Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down