17.07.2018 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Malí farmári z Japonska, Nemecka a Rakúska sa postavili proti JEFTA

Alternatívni malí farmári z Japonska, Nemecka a Rakúska sa v utorok, v deň podpisu dohody o vytvorení zóny voľného obchodu v Bruseli medzi Japonskom a EÚ (JEFTA), vyslovili proti nej. Podpis dohody podľa nich znamená „ďalší míľnik pre výpredaj farmárskeho poľnohospodárstva tu i v Japonsku“, znie jeden ich kritický bod v spoločnom stanovisku. Obsahuje aj varovanie, že môže dôjsť k cenovej kríze mliečneho a mäsového sortimentu.

VIEDEŇ/TOKIO. „JEFTA bude liberalizovať naše mliečne trhy a aj iné poľnohospodárske sektory. To sa dotkne našich farmárskych štruktúr veľmi bolestne,“ uviedol Jošio Sasawatari, predseda japonskej roľníckej organizácie Nouminren, v stanovisku zverejnenom rakúskym Združením horských a malých roľníkov (ÖBV) Via Campesina Austria. Sasawatari dodal, že rastúci import agrárnych produktov z Európy ohrozuje hospodárstva japonských farmárov.
Šéf ÖBV Johann Kriechbaum poznamenal, že „JEFTA by mala otvoriť v Japonsku pre mliečny a mäsiarsky priemysel lukratívne trhy, v našom chápaní to tak nebude“.
Kriticky sa v utorok postavili proti novej zóne voľného obchodu predovšetkým nevládne organizácie a organizácie, ktoré sa stavajú kriticky ku globalizácii.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down