27.09.2022 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

McHale uvedie na trh nový rad lisov Fusion 4

Najnovšia inovácia radu kombinovaných lisov McHale s názvom Fusion 4 má byť predstavená spoločnosťou na tohtoročných národných majstrovstvách v orbe v Co. Laois budúci týždeň. Tvrdí sa, že ponúkajú vyšší komfort pre obsluhu a lepšiu efektivitu lisovania na poli, najmä vďaka vylepšenému zberaču, ktorý sa vyznačuje novým, plynulým nasávaním.

Novinky spoločnosti McHale, ktoré budú čoskoro predstavené, zahŕňajú nový rad kombinovaných lisov Fusion 4, ktorý zahŕňa McHale Fusion 4, McHale Fusion 4 Pro a McHale Fusion 4 Plus s technológiou viazania do fólie.

Všetky stroje v rade Fusion 4 majú množstvo nových funkcií, pričom Fusion 4 Pro a Fusion 4 Plus vyššej kategórie sú ISOBUS kompatibilné, čo umožňuje vyššiu úroveň prispôsobenia, čo má podľa spoločnosti viesť k zvýšeniu výkonu. Zároveň je vidieť, že McHale má veľký záujem o zlepšenie pohodlia obsluhy, ako aj o udržanie reputácie spoľahlivosti a kvalitnej konštrukcie, ktorú si vybudovala v priebehu rokov.

Nový zberač

Nový rad lisov Fusion 4 disponuje novým zberačom, ktorý údajne zvyšuje priepustnosť, hustotu balíkov a zároveň zvyšuje aj rýchlosť balenia. Zberač nesie označenie Profi-Flo a bol navrhnutý na zvýšenie príjmu biomasy vďaka efektívnejšiemu toku plodín. Podľa výrobcu bol skonštruovaný tak, aby zabezpečil vysoký výkon vo všetkých pracovných podmienkach.

Nový kužeľový podávací kanál podporuje prúdenie hmoty od zberača smerom k rotoru a do lisovacej komory, čím sa maximalizuje priepustnosť. McHale predstavil tiež adaptívne vkladanie, ktoré bolo špeciálne navrhnuté tak, aby umožnilo oblasti vkladania automaticky sa prispôsobovať zmenám v toku materiálu.

Ďalšie vylepšenia

Všetky nové lisy sú vybavené dvojitým mazacím a olejovým čerpadlom. Čerpadlá sú spojené s pohybom hrany balíka, čím zaisťujú rovnomerné a nepretržité nanášanie tuku a oleja počas prevádzky stroja.

K dispozícii je väčšia sieťová/fóliová brzda, ktorá je obzvlášť užitočná pri prevádzke v chladnom počasí s NRF, ktorá vyžaduje v takýchto podmienkach vyššie percento natiahnutia.

Na zadnej strane lisov vyššej špecifikácie je namontovaná ovládacia klávesnica, ktorá umožňuje operátorovi ovládať určité funkcie baliacej jednotky a nových pracovných svetiel pomocou dvoch náhradných prispôsobiteľných tlačidiel. Navyše bola využitá príležitosť na zvýšenie maximálneho lisovacieho tlaku, čo napomáha výrobe hutnejšieho balíka, čo vedie k lepšej fermentácii.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down