02.08.2021 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v strihaní oviec ovládli Horehronci

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v strihaní oviec ovládli v sobotu Horehronci. Absolútnym víťazom 17. ročníka súťaže v Liptovskej Lúžnej sa stal Marek Marko z Valaskej v okrese Brezno, ktorý dokázal jednu ovcu ostrihať za minútu a päť sekúnd.

LIPTOVSKÁ LÚŽNA. Ako TASR informoval riaditeľ Zväzu chovateľov oviec a kôz Slavomír Reľovský, druhý skončil Radovan Sepéši rovnako z Valaskej. Bronzovú priečku si „vystrihal“ Šimon Smoleňák z Humenného.
O prestížny titul medzinárodného majstra Slovenska v strihaní oviec bojovalo 11 slovenských a jeden český strihač. Súťaž pozostávala z troch kôl, po ktorých postúpili najlepší do finále. Nehodnotil sa len čas, ale aj kvalita strihania – poranenie ovce, nedostrihnutie, zaobchádzanie s ovcou a podobne. Výsledné hodnotenie bolo kombináciou času a kvality strihania.
Cieľom tradičného podujatia bola najmä propagácia chovu oviec na Slovensku. Jeho súčasťou bola okrem možnosti ochutnávky a nákupu ovčích produktov aj súťaž v pití žinčice. Majstrovstvá pripravilo po ročnej pandemickej prestávke Družstvo chovateľov oviec Liptovská Lúžna v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz.

/tasr/

 

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down