10.09.2021 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MF 7S je najhorúcejšou novinkou z Francúzska

Už po nejakú dobu boli nadšenci poľnohospodárskej techniky upozorňovaný prostredníctvom rôznych kanálov, že sa chystá niečo veľkého. Áno, máme na mysli online podujatie „Born to farm“, alebo ak chcete, „Zrodený pre farmárčenie“. Toto online podujatie, ktoré mali možnosť sledovať online nielen žurnalisti, ale tentoraz aj zákazníci, prinieslo so sebou 7 nových produktov a služieb Massey Ferguson. Každá z nich je pre túto značku svojím spôsobom prelomová a každá z nich prináša do svojho segmentu niečo nové. My si dnes v našej rubrike predstavíme prvú, možno pre našinca najzaujímavejšiu z nich – traktory MF 7S.

Dizajn Neo retro uvedený v roku 2020 s traktorom MF 8S sa ukazuje aj pri štyroch nových modeloch radu MF 7S. Pod ich kapotou nájdeme šesťvalcový, 6,6 litrový motor AGCO Power s výkonom od 155 do 190 konských síl. Podľa výkonu motora sú už klasicky označované aj modely MF 7S.155, MF 7S.165, MF 7S.180 a MF 7S.190

Všetky tiež poskytujú až do 30 konských síl navyše pomocou riadenia výkonu motora (EPM) - v závislosti od modelu. S rázvorom 2,88 m, polomerom otáčania 4,93 m a šesťvalcovým motorom tvoria nové traktory dokonalý prechod medzi novým radom MF 6S so štvorvalcovým motorom s výkonom 135 -180 k (tiež predstavené na podujatí Born to farm)  a väčším radom MF 8S, poháňaným motormi s objemom 7,4 litra, ktorý bol predstavený ešte minulý rok.

Nové traktory Massey Ferguson 7S sú vyrábané pre profesionálov, a tak sú dodávané aj s profesionálnou, vysokou úrovňou výbavy, ktorú značí práve písmenko S v označení nových traktorov. „Massey Ferguson rozširuje našu novú éru jednoduchých a spoľahlivých traktorov o rad MF 7S," hovorí Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný riaditeľ Massey Ferguson, pre Európu a Blízky východ a dodáva: „Súčasne predstavujeme novú úroveň komfortu, ovládania, pohodlia a konektivity s pridaním nových technológií a funkcií, ktoré boli prvýkrát k videniu u oceneného radu MF 8S.“

Nový rad traktorov bol vyvinutý tak, aby sa na nich mohli farmári spoľahnúť pri práci na poli, na ceste a aj na stredisku. Jedná sa teda o jedny z najuniverzálnejších traktorov, ktoré pre ďalšie zvýšenie výkonnosti v širokej škále prác, výrobca vybavil radom automatizovaných funkcií, jednoduchým ovládaním a telemetriou.

Navýšenie výkonu a krútiaceho momentu

Pokrokový šesťvalcový motor AGCO Power je srdcom radu MF 7S. Všetky modely s maximálnym výkonom od 155 do 190 konských síl majú navyše k dispozícii markantné navýšenie výkonu a krútiaceho momentu. Toto navýšenie je k dispozícii automaticky v prípade potreby pri preprave, práci s vývodovým hriadeľom alebo pri náročných požiadavkách na hydraulickú sústavu. Nosnosť zadného trojbodového závesu 9 600 kg, predného závesu 4 000 kg a celková hmotnosť traktora až 14 t zaručujú agregáciu s prakticky akýmkoľvek náradím.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down