19.07.2022 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MF inovuje kombajny Activa

Massey Ferguson predstavil inovovaný rad piatich vytriasadlových kombajnov MF Activa, ktoré teraz poskytujú väčší výkon, nové funkcie a možnosť výkonného systému separácie Multi Crop Separator pre všetky predstavené modely.

Tri nové spoľahlivé modely sú navrhnuté tak, aby poskytovali flexibilný a kvalitný zber širokej škály plodín pre malé až stredne veľké podniky. Okrem štandardnej konfigurácie pre zber zrna sú všetky dostupné aj vo verziách Anti-wear a Rice.

Úplne nový model s výkonom 260 k, MF Activa 7344, je teraz top modelom radu, ku ktorému sa pridávajú nové modely MF Activa 7342 s výkonom 226 k a MF Activa 7342 s výkonom 185 k – všetky sú k dispozícii s možnosťou osvedčeného separátora Multi Crop Separator, ako aj elektronicky riadených hydrostatických prevodoviek a významných vylepšení kabíny.

„Tieto vynikajúce stroje sú navrhnuté špeciálne pre tých, ktorí si chcú zabezpečiť zber vlastnej úrody. Kombajny MF Activa ponúkajú používateľom bezkonkurenčnú kombináciu najnovších technológií s výnimočným komfortom a ovládaním, jednoduchosťou používania a osvedčenými funkciami,“ hovorí Jérôme Aubrion, marketingový riaditeľ Massey Ferguson pre Európu a Blízky východ a dodáva: „Rovnako ako ich predchodcovia sa ľahko používajú a poskytujú spoľahlivý a mimoriadne všestranný výkon pri zbere.“

Nové funkcie kombajnu MF Activa:

Inovovaný rad kombajnov MF Activa zahŕňajúci tri modely od 185 do 260 konských síl, s mimoriadne osvedčeným systémom mlátenia, ako aj dostupný v špeciálnych verziách na ryžu a proti opotrebovaniu.

Nezávislé zavesenie mláťacieho koša vpredu a vzadu sa nastavuje elektricky z kabíny. Dizajn deleného mláťacieho koša umožňuje rýchlu a ľahkú výmenu sekcií pri zmene zberaných plodín. Možnosť separátora Multi Crop Separator (MCS) zvyšuje celkovú separáciu až o 20 %, a to na všetkých modeloch. Nový modulárny stupňovitý dopravník s odnímateľnými plastovými vložkami uľahčuje čistenie. Ďalej je tu možnosť vybavenia žacími adaptérmi Freeflow alebo Powerflow pre MF Activa 7343 a MF Activa 7344.

Najnovšie štvorvalcové a šesťvalcové motory AGCO Power, spĺňajúce emisné normy Stage V, sú špeciálne vyladené tak, aby poskytovali ekonomický vysoký krútiaci moment a výkon pre všetky zberové práce. Spojené sú s prepracovanou, elektronicky riadenou trojstupňovou hydrostatickou prevodovkou.

Vylepšená kabína navyše poskytuje väčší komfort a jednoduchosť ovládania s lakťovou opierkou namontovanou na sedadle, vzduchom odpruženým sedadlom a ovládaním elektronickej prevodovky.

Spoľahlivé, jednoduché a všestranné

Nový rad kombajnov MF Activa s piatimi vytriasadlami ponúka možnosť zberu širokej škály plodín v rôznych podmienkach, od malých zŕn po kukuricu, sóju a ryžu. Tri nové modely s výkonom od 185 do 260 k zdieľajú podobný mláťací systém. Všetky sú dostupné aj vo verziách pre prácu s ryžou alebo so špecifikáciou 'Anti-wear', ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby zvládla náročné podmienky pri zbere plodín, ako je sója a kukurica. Osvedčený a spoľahlivý mlátiaci systém využíva bubon s priemerom 600 mm a šírkou 1 340 mm, ktorý je vybavený ôsmimi mlatkami. Dokonalá kvalita zrna je zabezpečená vďaka nezávislému – prednému a zadnému – elektricky ovládanému nastaveniu mláťacieho koša.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down