09.09.2013 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Milovníci vína si prídu na svoje na košických slávnostiach

Tohtoročné Košické slávnosti vína ponúknu opäť prezentáciu špičkových vín, vinárskych tradícií, kultúrny program a neodmysliteľné degustácie. Ťahákom pre návštevníkov budú od štvrtka do soboty (12.-14. septembra) práve ochutnávky kvalitných vín od 45 domácich i zahraničných vystavovateľov.

KOŠICE. Centrom podujatia budú dve lokality - Dolná brána a Katova bašta. Podzemný komplex archeologického múzea pri Dolnej bráne sa stane domovom pre ochutnávky nielen vína, ale aj kvalitných syrov a jedla, prezentovať sa budú vybrané reštaurácie svojimi delikatesami. V degustačnej sále budú prebiehať riadené degustácie s prednáškami renomovaných enológov a someliérov.

Taktiež areál Katovej bašty tento rok ožije hudbou, vínom a chutným jedlom. Každý z vystavovateľov bude prezentovať ucelenú vinohradnícku oblasť alebo krajinu pôvodu vína. Záujemci tu nájdu rôzne špeciality, talianske, francúzske či moravské vína, ako aj kvalitu od slovenských producentov. Areál bude pre prípad dažďa zastrešený. V sobotu sa pri Dolnej bráne uskutoční oficiálne vyhlásenie výsledkov tradičnej súťaže o najkvalitnejšie vína.

Titul absolútneho šampióna vínnych slávností a súčasne titul Víno mesta Košice za tento rok získala spoločnosť Elesko za Chardonnay "2" D.S.C. ročníka 2012 výber z hrozna. "Mali sme tento rok síce menej vzoriek ako v minulosti, ale tie vína boli o to kvalitnejšie. Kvalita slovenských vín predovšetkým pri bielych a ružových vínach veľmi rastie," zhodnotil Vladimír Čuchran, odborný garant podujatia.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down