17.06.2024 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mimoriadna pomoc na podporu slovenských potravín má svojich prijímateľov

        Bratislava 17. júna (TASR) - Mimoriadna štátna pomoc na podporu poľnohospodárskej prvovýroby a akvakultúry bola oproti pôvodne plánovaným 8 miliónom eur navýšená na takmer 13 miliónov eur. Po vyhodnotení žiadostí o tom v pondelok informovali Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) a Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) s tým, že oprávneným žiadateľom sú už zasielané zmluvy.


        "Podpora našich poľnohospodárov a slovenských potravín je pre našu vládu kľúčová. V rámci štátnej pomoci prijala PPA 919 žiadostí od prvovýrobcov v špeciálnej rastlinnej výrobe. Spomedzi nich 886 splnilo podmienky schémy a tí si prerozdelia celkovo 12.946.857 eur," vyčíslil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD).
        Výzva je reakciou na následky krízy vyvolanej agresiou Ruska proti Ukrajine a má napomôcť k stabilizácii podnikateľských subjektov, ako aj celého prostredia. Prvotne alokované prostriedky boli zo strany MPRV navýšené o 5 miliónov eur, čím rezort vyhovel pestovateľom zeleniny, ovocia, cukrovej repy, zemiakov, strukovín, kukurice, byliniek, vinohradníkom, podnikateľom v rybolove a akvakultúre, ako aj farmárom využívajúcim zakryté plochy.
        PPA prijímala žiadosti od 3. do 17. mája tohto roka cez systém ITMS2014+. "Od piatku sú zo strany PPA rozposielané žiadateľom notifikácie o zaslaní zmluvy. Zmluvu je možné stiahnuť priamo v systéme ITMS2014+, prípadne cez link v prijatom notifikačnom e-maile," priblížil generálny riaditeľ agentúry Marek Čepko.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down