22.10.2013 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister Jahnátek má plnú podporu premiéra

Medializácia informácií o zamestnávaní príbuzných či rodákov ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD) v jeho rezorte je reakciou na tvrdý postup voči nekvalitným potravinám v obchodných reťazcoch. Vyhlásil to premiér Robert Fico (Smer-SD) s tým, že kým Ľ. Jahnátek neporuší žiadny zákon, má jeho plnú podporu.

BRATISLAVA. "Na stole je niekoľko mimoriadne vysokých pokút, ktoré tieto reťazce majú dostať. Tak sa naplašili a je veľa podozrení, že to, čo sa deje voči Ľubovi Jahnátkovi, je organizovaná akcia proti ministrovi. Pokiaľ minister Ľ. Jahnátek neporuší žiadny zákon a bude ďalej pokračovať v tvrdom boji v oblasti zdravých a bezpečných potravín proti obchodným reťazcom, má moju plnú podporu," zdôraznil R. Fico vo vysielaní Slovenského rozhlasu.

Súčasná diskusia o kritériách zamestnávania na ministerstvách je podľa premiéra spôsobená tým, že táto oblasť nie je jasne upravená zákonom. Z tohto dôvodu sa už v súčasnosti pracuje dokonca na ústavnom zákone o postavení zamestnancov štátnej a verejnej správy, avizoval. Táto právna norma by mala podľa R. Fica odlišovať dve kategórie pracovníkov.

"Minister sa pri najbližších spolupracovníkoch musí obkolesiť svojimi ľuďmi. Títo ľudia sú vymeniteľní okamžite, ako minister odchádza. Potom je iná kategória úradníkov, ktorí by nemali byť dotknutí parlamentnými voľbami a výmenou vlády. Ak sa objavujú rôzne pochybnosti typu, či je to morálne, nemorálne alebo neviem aké, urobme zákon a rozlíšme to," dodal predseda vlády.

Podľa medializovaných informácií na viacerých miestach na ministerstve pôdohospodárstva, vrátane riadiacich funkcií, pôsobia Ľ. Jahnátkovi príbuzní alebo rodáci z Komjatíc. Po návšteve rezortu to konštatoval aj predseda výboru Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií Miroslav Beblavý (SDKÚ-DS) s tým, že minister tieto okolnosti dostatočne nevysvetlil.

Ľ. Jahnátek sa bráni tým, že nemá žiadne kompetencie vo vzťahu k výberovým konaniam na štátnozamestnanecké pozície v rámci svojho rezortu a neporušil žiadny zákon.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down