30.12.2010 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister radí: Do Ruska cez Maďarsko

Úlohou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR je podľa slov jeho šéfa Zsolta Simona vytvárať predovšetkým podmienky na vyrovnanosť šancí v každom regióne.

"Úlohou ministerstva pôdohospodárstva nie je, aby presne povedalo, že kto bude v ktorom segmente dobrý. Našou úlohou je, aby sme v každom regióne vytvárali podmienky na vyrovnanosť šancí. Je jasné a evidentné, že nie každý región má rovnaký potenciál na produkciu alebo predaj," uviedol Zs. Simon v rozhovore pre TASR.

"Na západnom Slovensku, v okolí Bratislavy, Trnavy, Trenčína a na Žitnom ostrove máme koncentrovanú väčšinu spracovateľských kapacít, týkajúcich sa kukurice, pšenice, repky a slnečnice," konštatoval. "To sa však nedá povedať o strede Slovenska, ani o východe, ani o severe Slovenska. Práve preto nás teší, keď sa v strede a na východe SR vytvárajú bioplynové stanice, pretože sa tam vytvárajú dodatočné zdroje a možnosti pre samotných farmárov. Budeme chcieť viac pracovať aj v oblasti aktivít pri rozvoji vidieka," spresnil.

"Za prioritu tiež považujeme, aby sme mali naše územia čisté od zoonóz. Je potrebné, aby nevznikali žiadne veterinárne prekážky na vývoz slovenských výrobkov, či už je to hovädzí dobytok, ovce alebo ošípané," povedal. Podľa Zs. Simona má Maďarská republika uzatvorenú dohodu s Ruskou federáciou na dodávku mäsa a mäsových výrobkov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down