25.10.2013 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister rozhodne o vrátení 571-tisíc eur od MBL do 4. novembra

Šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ľubomír Jahnátek má v druhostupňovom správnom konaní o vrátení nenávratného finančného príspevku od spoločnosti MBL, s.r.o., Chorvátsky Grob rozhodnúť do 4. novembra. Informoval o tom generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Stanislav Grobár. Spoločnosť MBL má podľa skoršieho rozhodnutia vrátiť PPA poskytnutú podporu v celkovej výške 571-tisíc eur.

"Trestné oznámenie sme nepodali, lebo lehota na ukončenie druhostupňového konania, respektíve rozhodnutia z ministerstva pôdohospodárstva, končí 4. novembra 2013. Po ukončení konania, pravdepodobne to bude už na budúci týždeň, PPA bude konať v zmysle príslušných právnych predpisov," avizoval S. Grobár.
"Povinnosť podávať trestné oznámenie nie je zadefinovaná v rámci interných postupov platobnej agentúry, závisí to od povahy veci, od zistenia skutkového stavu. Platobná agentúra sa môže rozhodnúť o tom, či je v prípade náznak toho, že bol alebo nebol spáchaný nejaký trestný čin," zdôraznil výkonný riaditeľ a riaditeľ Sekcie projektových podpôr a štátnej pomoci PPA Ľubomír Partika.
Stanislav Grobár pripomenul, že korene problémového projektu siahajú až do roku 2008. Platobná agentúra vtedy vyplatila na projekt počas roka 2011 v troch tranžiach celkovo 571-tisíc eur. Na základe zistení o exekúciách na predmete projektu však následne agentúra 15. februára 2012 zaslala firme MBL odstúpenie od zmluvy. Správne konanie sa začalo 20. decembra 2012. Vo vzájomnej korešpondencii a dokazovaní v januári až máji 2013 sa však nepreukázalo, že by v projekte prišlo k zrušeniu exekučného záložného práva na dotknuté nehnuteľnosti. Platobná agentúra tak 14. júna 2013 v správnom konaní rozhodla, aby firma MBL vrátila poskytnutý príspevok na účty agentúry. Firma sa však voči rozhodnutiu v zákonnej lehote odvolala. "Odvolanie účastníka platobná agentúra odstúpila na druhostupňové správne konanie na MPRV s požiadavkou, aby prvostupňové rozhodnutie PPA potvrdilo," dodal S. Grobár.
MBL, s. r.o., Chorvátsky Grob vznikla v júli 1990, eviduje základné imanie vo výške 552.614 eur. Spoločníkmi sú dve fyzické osoby - Jozef Čambál a Slavomír Magál. Predmetom činnosti firmy je okrem iného poľnohospodárstvo vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja, obchodná a sprostredkovateľská činnosť so všetkými druhmi tovarov, budovanie golfových ihrísk v rozsahu voľnej živnosti. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down