23.06.2021 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister Samuel Vlčan na Valnom zhromaždení Agrárnej komory Slovenska

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan sa zúčastnil na Valnom zhromaždení Agrárnej komory Slovenska (AKS). Vo svojom príhovore počas slávnostnej časti prítomným hosťom priblížil kľúčové priority aj výzvy svojho pôsobenia v agrorezorte.

DUNAJSKÁ STREDA. Minister víta otvorený dialóg a verí na spoluprácu, ktorá bude cenným prínosom pre rozvoj poľnohospodárstva i napredovania slovenského vidieka.
Dohoda o Spoločnej poľnohospodárskej politike, akreditácia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), efektívne a transparentné procesy, účinné kontrolné mechanizmy v agrorezorte patria medzi zásadné výzvy nového ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana, ktorý v utorok poctil svojou prítomnosťou Valné zhromaždenie Agrárnej komory Slovenska. „Ste významnými partnermi agrorezortu  a verím, že nadviažeme na veľmi podnetnú spoluprácu pri riešení všetkých problémov a uvádzaní národných pôdohospodárskych stratégií do praxe. Aktívny dialóg je kľúčom k správnym riešeniam do budúcnosti,“ uviedol vo svojom príhovore minister Vlčan.
Šéf slovenského agrorezortu využil príležitosť na informovanie členov AKS o nedávnych rokovaniach Rady ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo a rybolov (AGRIFISH) v Lisabone. „Hovoril som o tom s ministrami členských krajín a poviem to aj tu, že Slovenská republika nepristúpi k dohode, pokiaľ nebudú k environmentálnym cieľom nastavené adekvátne sociálne a ekonomické opatrenia pre našich poľnohospodárov a potravinárov. Už budúci týždeň máme ďalšiu Radu ministrov AGRIFISH a ja verím, že sa v tejto téme posunieme bližšie k cieľu, aby sme stihli rok 2023 - keď má SPP nadobudnúť svoju účinnosť,“ vyhlásil Vlčan.
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR okrem iného uviedol, že k úspešnému rozvoju poľnohospodárstva a krajinotvorby je dôležité aj čerpanie fondov EÚ. „Na tento rok je na investície do poľnopodnikov - špeciálnu rastlinnú a živočíšnu výrobu vyčlenených až 159 miliónov eur. Pripravujeme aj ďalšie dve výzvy, na podporu pre uvádzanie na trh, resp. vývoj poľnohospodárskych výrobkov s alokáciou 170 miliónov eur a na podporu spolupráce medzi malými podnikmi,“ povedal minister Vlčan, ktorý dodal, že jednou z jeho najbližších priorít bude rozvoj celého odvetvia rastlinnej a živočíšnej výroby, ako aj domácej produkcie potravín a zvyšovanie jej podielu na domácom trhu.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Komentáře k článku

  1. Obdivujem prácu pána Samuela Vlčana aj ja som študoval v Moskve a už počas štúdii na MGIMO sme sa tam viac krát stretli na seminároch usporiadaných na Lomonosovej univerzite, volali sme ho chrabrý Saša a prajem mu veľa úspechov v práci. Už vtedy nám bolo jasné, že on je ten správny človek vykonávať zodpovedné štátne funkcie.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down