17.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister Vlčan: Deti o dotované mlieko nesmú prísť

        Bratislava 17. februára (TASR) - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) reagovalo na vzniknutú situáciu okolo oznamu, že časť školákov nedostane školské mlieko. Situáciu zanalyzovalo a konštatuje oneskorenú identifikáciu problému dodávateľom dotovaného mlieka, ktorým je spoločnosť RAJO.


        Spoločnosť RAJO školám oznámila, že vyčerpala prostriedky určené na Školský program mlieko po piatich mesiacoch a do vyriešenia situácie pozastavuje dodávky dotovaného mlieka pre školákov. Ide o takmer 218.000 detí, čo je 44 % zo všetkých zapojených školákov.
        MPRV SR víta zvýšený záujem detí o mlieko. Na strane druhej musí konštatovať, že spoločnosť RAJO tento záujem podcenila a nekomunikovala ho včas ani smerom k ministerstvu. RAJO je najväčším školským dodávateľom, pričom ostatní oprávnení dodávatelia spolu pokrývajú takmer 56 % detí zapojených do programu.
        "V rezorte sme našli ďalšie zdroje a situáciu vyriešili. Nechcem, aby 218 tisíc detí zostalo bez mliečnej desiaty. Mrzí ma, že sme sa o situácii dozvedeli v ten istý deň ako školy, mohli sme ju vyriešiť bez frustrácie verejnosti. Mrzí ma, že sa v tomto prípade vazalom stali deti. Chcem upokojiť školákov a ich rodičov a verejne sľubujem, že o svoje mlieko deti neprídu. Odmietam aj politizáciu celého problému, pretože náš rezort ani vláda nenesú za túto situáciu zodpovednosť," uvádza minister Samuel Vlčan.
        Takmer 100 %-né navýšenie pôvodnej alokácie na program školské mlieko bude celoplošné a dotkne sa aj ostatných dodávateľov v tomto programe.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down