01.10.2021 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Minister Vlčan rokoval v Grécku o možnostiach spolupráce a výmene skúseností

Slovensko sa bude podieľať na pomoci Grécku v lokalitách, ktoré nedávno zasiahli rozsiahle požiare. O možnostiach spolupráce v oblasti zalesňovania o tom rokoval tento týždeň minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan, ktorý sprevádzal predsedu vlády SR Eduarda Hegera na zahraničnej pracovnej ceste v Grécku.

BRATISLAVA. Počas dvojdňovej návštevy (29.9. – 30.3.) minister Samuel Vlčan navštívil požiarmi zdevastované oblasti Varibobi v regióne Attika za účasti guvernéra regiónu G. Patoulisa a generálneho tajomníka životného prostredia K. Aravossisa. Zúčastnil sa tiež rokovania s ministrom pre životné prostredie a energetiku GR Kostasom Skrekasom, ktorého hlavnými témami boli najmä prediskutovanie možností spolupráce v oblasti zalesňovania území zničených požiarmi, ako aj celkovo v oblasti lesníctva. Stretnutie bolo zamerané i na problematiku celosvetovo diskutovaných klimatických zmien a fungovanie lesníckeho sektora na Slovensku a v Grécku.
Následne minister Vlčan absolvoval počas návštevy Grécka bilaterálne stretnutie s rezortným partnerom, ministrom poľnohospodárskeho rozvoja a potravín GR Spiliosom Livanosom. Počas stretnutia bola prerokované témy spoločnej poľnohospodárskej politiky, dôležitosť vodozádržných opatrení v krajine a oblasť potravinárstva a vzájomného obchodu. Obe strany vyjadrili záujem o budúci rozvoj bilaterálnych vzťahov v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva.
Grécka strana zástupcov slovenského agrorezortu požiadala o poskytnutie podrobnejších informácií ohľadom štruktúry lesníctva a inštitúcií v SR a poskytnutie základných dát týkajúcich sa lesníctva a tiež o informáciu k vodozádržným opatreniam v krajine.
/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down