07.01.2011 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo nariadilo celoplošnú kontrolu

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MP RV) SR v reakcii na správy o výskyte nebezpečnej látky dioxín v potravinách, pochádzajúcich z Nemecka, nariadilo Štátnej veterinárnej a potravinovej správe (ŠVPS) SR celoplošnú kontrolu v obchodoch a veľkoobchodných skladoch. Zároveň pozastavilo predaj rizikových produktov.

"Kým nebudú známe výsledky laboratórnych testov, ktoré vykonávajú slovenské diagnostické ústavy v týchto dňoch, predaj vajec a hydinového mäsa nemeckého pôvodu je dočasne pozastavený," informuje Odbor komunikácie s médiami MP RV. Kontrolóri sa zamerajú aj na ďalší potravinársky tovar, dovážaný z Nemecka. "Ministerstvo bude informovať spotrebiteľskú verejnosť na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční v priebehu budúceho týždňa," avizuje rezort.

Monitoring výskytu dioxínov v potravinách v SR, ktoré by sa na Slovensko mohli dostať z Nemecka, potvrdil TASR ešte v stredu (5.1.) hovorca ŠVPS Milan Matuš. "V obchodnej sieti prekontrolujeme produkty, ktoré by mohli nejakým spôsobom korešpondovať s týmto prípadom. Nebudeme sa však zameriavať konkrétne na niektorý obchodný reťazec. Pozrieme sa na všetky," priblížil. Pripomenul, že SR pravidelne odoberá z potravinového reťazca vzorky na prítomnosť dioxínov. "Robíme monitoring v potravinách, aj v surovinách, teda keby sa nebezpečné látky vyskytli, dokážeme ich zachytiť, a to aj u potravín slovenského pôvodu," dodal M. Matuš.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down