26.04.2022 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo pôdohospodárstva a SPU podpísali memorandum o spolupráci

      Nitra 26. apríla (TASR) – Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan a rektorka Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (SPU) Klaudia Halászová podpísali v utorok memorandum o spolupráci.

Cieľom dokumentu je vytvorenie základného rámca pre partnerstvo a spoluprácu SPU s ministerstvom v oblasti vedy, výskumu a inovácií, vzdelávania, poradenstva a spolupráce s praxou a profesijnými organizáciami, združeniami a poľnohospodárskou samosprávou. „Memorandom naštartujeme celý proces zrodu inovačného centra, ktoré významne posilní najmä výskumný priestor v našom agropotravinárstve. Získané poznatky budú mať pozitívny dosah na poľnohospodársku prax a vďaka tomu sa dokážeme aj na Slovensku posúvať k čoraz žiadanejším inováciám,“ povedal Vlčan.
      Podľa rektorky SPU by inovačné centrum malo spojiť rezortnú vedeckú infraštruktúru a výskumnú univerzitnú infraštruktúru. „Inovačné centrum by mal byť bod, kde sa stretnú podnikatelia, poľnohospodári, potravinári, krajinári, biotechnológovia a vytvoria spoločný inovačný potenciál pre našu krajinu, ale zároveň aj priestor na výmenu zahraničných vedcov, postdoktorandov,“ povedala Halászová.
      Univerzita a ministerstvo budú aktívne spolupracovať v napĺňaní spoločných cieľov definovaných vo Vízii spoločných postupov pri budovaní moderného pôdohospodárstva v horizonte roku 2035 schválenej vládou SR v decembri 2021.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down