Ministri sa po menovaní a prevzatí agendy zišli na prvej schôdzi

        Bratislava 25. októbra (TASR) - Ministri novovymenovanej vlády SR si v stredu popoludní prevzali agendu na svojich úradoch. Z ministerstiev zamierili rovno na úrad vlády, kde sa zišli na prvom rokovaní kabinetu Roberta Fica (Smer-SD). Riešiť by podľa ministrov mali personálne otázky a výmeny na postoch štátnych tajomníkov, prípadne vedúcich služobných úradov. Rovnako by sa členovia vlády mali rozprávať o obsahu programového vyhlásenia vlády.

Richard Takáč (Smer-SD) prevzal Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR po ministrovi úradníckej vlády Jozefovi Bírešovi. Takáč nastupuje na agrorezort "s veľkým rešpektom a s pokorou". "Každé ministerstvo je v katastrofálnom stave, nehovoriac o verejných financiách. Preto si myslím, že to budeme mať celá vláda veľmi náročné. Slovensko už potrebovalo veľmi dávno, aby sa občania SR nadýchli a aby sa to tu konečne zastabilizovalo a začali sa riešiť reálne problémy ľudí," povedal.

Na agrárnom rezorte bude štátnym tajomníkom Vladimír Vnuk. Generálnou tajomníčkou služobného úradu na tomto ministerstve sa stane Kristína Vavríková.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down