28.02.2014 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mliekareň Senoble zo Zvolena vyváža 60 % jogurtov

Zo stredného Slovenska exportuje spoločnosť SENOBLE Central Europe, ktorá je súčasťou francúzskej skupiny SENOBLE, až 60 % svojich výrobkov.

ZVOLEN. Jogurty a jogurtové nápoje, ktoré tvoria podstatnú časť výroby, putujú do siedmich krajín Európskej únie. Aj tieto informácie odzneli počas dnešnej návštevy francúzskeho veľvyslanca na Slovensku Didiera Lopinota vo zvolenskom závode spoločnosti.
Ako pre TASR uviedol generálny riaditeľ firmy Juraj Blada, firma vstúpila do bývalej Zvolenskej mliekarne v roku 2005. V roku 2009, krátko po vybudovaní nového závodu spoločnosťou Mliekoservis, prevzala výrobu, pričom investovala do technológií asi 11 miliónov eur. Výroba jogurtov začala v marci 2010.
Aktuálne spoločnosť produkuje približne 30.000 ton mliečnych výrobkov s ročným obratom 40 až 45 miliónov eur. Zamestnáva 120 ľudí. Portfólio výrobkov chcú podľa Bladu zachovať aj pre najbližšie roky.
SENOBLE je rodinná firma, ktorej počiatky siahajú do roku 1921. Od tých čias sa rozrástla na súčasných desať výrobných závodov a niekoľko obchodných pobočiek v Európe. Celá skupina výrobných závodov zaznamenala v roku 2012 obrat 1,2 miliardy eur.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down