28.03.2013 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mobilné služby za šesť miliónov

Ministerstvo pôdohospodárstva ide nakúpiť mobilné služby za šesť miliónov eur.

Ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením Ľubomíra Jahnátka plánuje nakúpiť pre rezort a jeho podriadené organizácie telefóny a služby mobilného operátora. Zákazka v odhadovanej cene 6 miliónov eur má trvať štyri roky a ministerstvo ju zafinancuje zo svojho rozpočtu. Rezort už zverejnil vyhlásenie súťaže vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
Tento nákup odôvodňuje šetrením nákladov. „Očakávame úsporu približne 20% rezortných nákladov v oblasti mobilných hlasových a dátových služieb," vyčíslil riaditeľ odboru komunikácie ministerstva pôdohospodárstva Peter Hajnala.
Šetrenie pritom očakáva v dvoch oblastiach. „Za prvé, volanie v rámci rezortu bude zadarmo a po druhé, vzhľadom na veľký počet rezortných SIM kariet, vieme od mobilných operátorov získať výhodnejšie ceny paušálov a taríf pre hlasové a dátové služby," priblížil P. Hajnala.
Ak by rezortné organizácie vyjednávali s mobilnými operátormi samostatne, nedokázali by podľa neho získať také výhodné ceny. Odhadovaná hodnota zákazky 6 miliónov eur je tak podľa ministerstva vysoká iba "z globálneho pohľadu".
„Ide o celkovú sumu za štyri roky a pre všetky organizácie ministerstva. Počas platnosti zmluvy s víťazom verejného obstarávania ministerstvo nestráca možnosť upravovania cien, bude to riešené v zmluve," doplnil P. Hajnala.
Predmetom zákazky je poskytovanie telekomunikačných služieb mobilného operátora, tiež dodávka mobilných telefónov, koncových zariadení pre dátový prenos či vytvorenie spoločnej virtuálnej privátnej siete rezortu hospodárstva. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down