21.08.2018 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderné odrody pre každé pole

K tradičným vystavovateľom na Celoslovenských dňoch poľa vo Dvoroch nad Žitavou patrí spoločnosť RWA SLOVAKIA, ktorá na 7. ročníku predstavila rozsiahlu ponuku odrôd hustosiatych obilnín a repky vrátane viacerých noviniek.

CDP 2018

„Na tomto podujatí má stánok spoločnosti RWA už svoje tradičné miesto. Aktuálne tu predstavujeme 5 hybridov repky ozimnej, ktoré sú výsledkom nového pokrokového šľachtenia. Ozimné a jarné obilniny tu reprezentuje až 24 odrôd,“ predstavila expozíciu Ing. Jana Garaiová, produktová manažérka pre obilniny, strukoviny a krmoviny a dodala: „V porovnaní s minulým rokom sme portfólio odrôd výrazne obnovili, vďaka čomu v každom segmente ponúkame viacero noviniek, či už v ozimnej pšenici, jačmeni alebo v raži.“

Nové a osvedčené odrody pšenice

„V ozimných pšeniciach sme portfólio doplnili hlavne v skorom segmente. Takou je skorá osinatá odroda pšenice Beatus s vynikajúcou elitnou potravinárskou kvalitou a s vhodnosťou pre kontinentálne podmienky pestovania,“ informovala o novinke J. Garaiová. Jej prednosťou je vysoká suchovzdornosť a vynikajúce vypĺňanie zrna. Rovnako veľmi skorá odroda pšenice IS Agilis z dielne slovenskej šľachtiteľskej spoločnosti Istropol Solary sa presadí hlavne v suchých kontinentálnych podmienkach, najmä tam, kde sú pšenice vystavené nútenému dozrievaniu.

Segment elitných pšeníc obohatila aj stredne neskorá odroda RGT Sunnyboy. Podľa J. Garaiovej je to odroda vhodná do typicky dobrých pšeničných lokalít, vlhkých podmienok a do rotácie pšenica-kukurica hlavne pre veľmi dobrú odolnosť proti fuzáriám. Pestovateľov zaujme aj výbornou mrazuvzdornosťou a výsokou stabilitou úrod i kvality.

Nosnými odrodami spoločnosti v E kvalite aj naďalej ostávajú Bernstein, Energo, Julie, IS Laudis a Emilio - úrodné odrody s výborným zdravotným stavom a stabilnou E kvalitou v rôznych podmienkach, či presievková odroda Lennox kompenzačného typu s vysokým úrodovým potenciálom, dobrým zdravotným stavom a vynikajúcou odolnosťou k prerastaniu.

Nielen kvalitné ale aj úrodné

Sortiment pšenice s potravinárskou kvalitou „A“, kde už viac rokov svojimi výsledkami presviedča odroda JB Asano, doplnili viaceré zaujímavé materiály, z ktorých J. Garaiová predstavila odrodu Spontan, plastickú, úrodnú a vhodnú predovšetkým do intenzívnych podmienkach pestovania.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down