26.10.2018 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moskovskému Agrosalónu kraľoval výrobca Rostselmash

Veľkolepá výstava „nabitá“ technikou, ktorú častokrát bežný európsky farmár nemá možnosť stretnúť na našich poliach. I takto by sa dal charakterizovať moskovský Agrosalón, kde výrobcovia predviedli to najlepšie zo svojej produkcie. Vôbec najpompéznejšou expozíciou, ktorú mali možnosť návštevníci Agrosalónu vidieť bola nepochybne expozícia firmy Rostselmash. Ruský výrobca sa chcel na domácej pôde predviesť a preto si pripravil pre návštevníkov plochu o rozlohe 2 000 m2 , kde vystavil svoju najnovšiu techniku.

Technika značky Rostselmash je na česko – slovenskom trhu pomerne dobre známa vďaka firme Komagrartechnik, ktorá je výhradným dovozcom tejto techniky na našom trhu. Obilné kombajny firmy Rostselmash si na našom trhu počas posledných dvoch rokov i za prispenia Komagrartechnik - u vybudovali veľmi dobrú reputáciu. Takúto reputáciu má však technika Rostselmash v Ruskej federácii už omnoho dlhšie. Osobne si ju vyskúšal napríklad i prezident Vladimír Putin. Výrobca Rostselmash ponúka širokú škálu strojov od strojov na chemickú ochranu rastlín, cez techniku na spracovanie pôdy až po zberovú techniku. Ak by sme však mali vybrať to, na čo sa výrobca zameriava, sú to jednoznačne obilné kombajny. Samotný výrobca teda do stredu expozície umiestnil to najlepšie, čo momentálne ponúka – vysokovýkonný obilný kombajn TORUM 785 vybavený polopásovým podvozkom a  odetý v špeciálnych farbách pre túto udalosť.

Rostselmash TORUM 785

Tento kombajn sa predáva už aj na našom trhu s označením TORUM 770. V podstate jediným rozdielom medzi týmito dvoma obilnými kombajnami sú motory. Zatiaľ čo verzia 785 je vybavená motorom MTU LA MERCEDES  s výkonom 372 kW (506 k), verzia 770 dostala motor CUMMINS s výkonom 382 kW (520 k) . V oboch prípadoch sa však jedná o kombajn, ktorý zaujme zákazníka ako svojou cenou, tak aj svojimi vlastnosťami. Podľa výrobcu ide o jeden z najproduktívnejších axiálnych obilných kombajnov, ktorý dokáže zberať a vymlátiť viac ako 45 t pšenice za jednu hodinu s perfektnou kvalitou výmlatu. Systém, ktorý je implementovaný do tohto obilného kombajnu je vhodný i do vlhších podmienok na rozdiel od niektorých kombajnov, ktoré vlhšie podmienky neznášajú najlepšie. Kombajn dostal od výrobcu rotor s priemerom 762 mm a celkovou dĺžkou 3200 mm. Celková plocha sít tvorí až 5,2 m2. Pri výkonnom kombajne je dôležitá i kapacita zásobníka – ten má pri tomto modeli objem 12,3 m3. Sitá je možné nastaviť elektricky, ako aj priečky v drviči slamy. Vďaka tomuto riešeniu je možné slamu rovnomerne rozhodiť po povrchu poľa. Systém Agrotronic sa postará o mapovanie výnosov a stroj je možné pomocou neho sledovať i na diaľku.Zmena sa v tomto kombajne oproti predošlému modelu udiala z hľadiska dizajnu tak navonok, ako i zvnútra. Kabína je omnoho atraktívnejšia a komfortom, ktorý ponúka sa vyrovná i ostatným renomovaným výrobcom. Kombajn disponuje luxusnou kabínou Rostselmash a nechýba najnovší informačný systém úrovne tri. Dizajn teda netradične získal vyšší rad obilného kombajnu po vzore nižšieho radu, ktorým je RSM 161. Ten je už dobre známym strojom i u nás a získal i ocenenia na našich výstavách.

Žacia lišta Draper Stream

Kombajn bol vybavený novou žacou lištou Draper Stream 1070 s pracovným záberom 10,7 m (dostupná i v prevedeniach 9,0  a 12,0 m).

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 43

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down