18.08.2014 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MP RV oslovuje firmy, ktoré môžu byť postihnuté embargom

Rezort pôdohospodárstva SR v snahe kvantifikovať následky ruských sankcií na slovenské subjekty oslovil firmy vyvážajúce do Ruska komodity, na ktoré sa zaviedli sankcie.

      BRATISLAVA. "Doteraz sme však prijali informácie len od troch spoločností. V súčasnosti čakáme na podklady od ostatných vývozcov, aby sme ich mohli následne vyhodnotiť," informoval hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Peter Hajnala v reakcii na rozhodnutie Európskej komisie (EK).
      EK dnes oznámila mimoriadne opatrenia v prospech európskych pestovateľov ovocia a zeleniny, ktoré podliehajú rýchlej skaze, na ktoré vyčlení 125 miliónov eur.
      Podľa Hajnalu o spôsobe zmiernenia následkov, respektíve o potenciálnych kompenzáciách sa v súlade s princípmi Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) EÚ rokuje na úrovni celej únie.
      "EK v súčasnosti analyzuje situáciu u komodít, ktoré sú postihnuté sankciami. Prioritne sa pritom zameriava na sektor ovocia a zeleniny, kde pripravuje konkrétne opatrenia zamerané na tovary, ktoré sa rýchlo kazia. Návrhy opatrení budú predložené na rokovanie v Bruseli 22. augusta 2014," dodal.
      (tasr)

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down