14.02.2023 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV: NPPC posiela zmluvy žiadateľom o podporu v špeciálnej rastlinnej výrobe

        Bratislava 14. februára (TASR) - Začiatkom týždňa začalo Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) generovať zmluvy pre žiadateľov, ktorí splnili všetky požadované podmienky v rámci notifikovanej schémy štátnej pomoci na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine a ich žiadosti prešli administratívnou kontrolou. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


        "Takýchto žiadostí máme k dnešnému dňu celkovo 664, čo predstavuje približne 80 % všetkých žiadateľov. Po navrátení podpísaných zmlúv z ich strany budú žiadosti bezodkladne vyplatené. Zvyšných okolo 160 žiadostí, ktoré ostávajú v zásobníku, čaká na doplnenie dokladov po vyzvaní kolegov z NPPC a budú následne sprocesované aj skompletizované," uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.
        Polovka zároveň upozornil žiadateľov, ktorým príde zmluva, aby si prečítali sprievodný list s inštrukciami a po podpise zmluvy ju bezodkladne vrátili NPPC, aby mohla byť realizovaná výplata.
        MPRV dodalo, že z 832 žiadateľov bolo vylúčených pre nesplnenie podmienok alebo späťvzatie žiadosti 15 žiadateľov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down