19.07.2022 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV: R. Puci by sa mohol rozpamätať, ktoré vlády do roku 2020 viedli agrorezort

      Bratislava 19. júla (TASR) – Nezaradený poslanec Róbert Puci by sa mohol radšej rozpamätať na to, ktoré vlády do roku 2020 viedli agrorezort. Uviedlo to pre TASR Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v reakcii na vyjadrenia Puciho z mimoparlamentnej strany Hlas-SD o pomoci potravinárom.


      "Je smutné, že v horúčavách dochádza niektorým aj strata sebareflexie. Pán Puci by sa mohol, skôr ako sa postaví pred rečnícky pult, rozpamätať sa na to, ktoré vlády do roku 2020 viedli agrorezort a ako efektívne sa darilo čerpať peniaze z eurofondov na investície v pôdohospodárstve," spresnilo ministerstvo.
      "Ak by peniaze neskončili u korupčníkov, slovenskí potravinári by už dnes dávno mali prevádzky modernejšie a energeticky efektívnejšie, čím by dokázali lepšie motivovať pracovnú silu, a tým pádom sa aj dostatočne pripraviť na aktuálnu narastajúcu infláciu a zdražovanie," zdôraznilo MPRV.
      Agrorezort poznamenal, že od konca apríla do 10. júna mohli potravinári vypĺňať dotazník, na základe ktorého im posiela MPRV mimoriadnu finančnú pomoc v celkovej výške 8 miliónov eur. "Na základe dát z tohto dotazníka mimoriadnej pomoci plánujme v druhom polroku 2022 aktivovať schému štátnej pomoci z prostriedkov štátneho rozpočtu. Ide o mimoriadny dočasný rámec pre potravinárov a peniaze sa k nim dostanú najneskôr do konca roka 2022," podčiarklo MPRV.
      "Radi by sme pripomenuli aj aktuálne otvorené, respektíve vyhodnocované výzvy v súhrnnom objeme takmer 314 miliónov eur. Z toho sa už vyhodnocuje výzva pre potravinárov za 170 miliónov eur, čo považujeme za mimoriadny úspech vzhľadom na kauzu Dobytkár a následné problémy Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) s akreditáciou po prevalení sa korupčných podvodov z čias predchádzajúcich vlád. Vďaka nasadeniu aktuálneho vedenia MPRV a PPA sa podarilo akreditáciu a tiež reputáciu PPA prinavrátiť," dodalo agroministerstvo.
      Róbert Puci, nezaradený poslanec Národnej rady SR a člen predsedníctva Hlas–SD, v utorok uviedol, že MPRV pod vedením ministra Samuela Vlčana (nominant OĽANO) klame verejnosť, ak tvrdí, že potravinárov na Slovensku akokoľvek podporil. Za dva a pol roka vládnutia, počas pandémie ani počas vojny na Ukrajine, podľa neho nezrealizoval žiadny nástroj ani riešenie na podporu ťažko skúšaného strategického sektora, zásobujúceho občanov Slovenska potravinami.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down