29.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV si je vedomé situácie na trhu s hydinou, chce s hydinármi hľadať riešenia

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR si je vedomé nepriaznivej situácie na trhu s jatočnou hydinou a hydinovým mäsom. Je zároveň pripravené stretnúť sa so zástupcami Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) a hľadať spoločné riešenia.

BRATISLAVA. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) v reakcii na vyjadrenia únie hydinárov.
"Narastajúce ceny krmív a energií spôsobujú zvýšené náklady chovateľom vo všetkých sektoroch živočíšnej výroby. Predovšetkým sú však narastajúcimi cenami komodít na výrobu kŕmnych zmesí ovplyvnené chovy monogastrických zvierat (hydina, ošípané), v ktorých náklady na krmivá pokrývajú viac ako polovicu celkových nákladov na produkciu jatočných zvierat," priblížilo MPRV.
V rámci pomoci chovateľom hydiny sa aj v tomto roku v rámci kontraktu medzi MPRV SR a Národným centrom poľnohospodárstva a potravinárstva držiteľom chovov hydiny vyplatí podľa agrorezortu 3.017.124,60 eura podľa údajov v Centrálnom registri hospodárskych zvierat, a to za poskytnuté zootechnické a plemenárske informácie.
MPRV dodalo, že Slovensko spolu s ďalšími členskými štátmi už dlhodobo upozorňuje na nepriaznivú situáciu v jednotlivých sektoroch živočíšnej výroby Európsku komisiu a žiada o starostlivý monitoring situácie a využitie možností výnimočných finančných opatrení a ďalších možností pomoci, ktoré sú v súlade s pravidlami spoločnej organizácie trhu.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down