29.04.2022 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV spúšťa mimoriadnu pomoc pre potravinárov

      Bratislava 29. apríla (TASR) – Potravinári môžu vypĺňať dotazník, na základe ktorého im Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR poskytne mimoriadnu finančnú pomoc v aktuálnej situácii extrémneho zdražovania. Na pomoc je vyčlenených 8 miliónov eur. Informoval o tom odbor komunikácie MPRV.


      "Na ministerstve si uvedomujme, v akej ťažkej situácii sa naši producenti potravín nachádzajú, keď im z týždňa na týždeň narastajú ceny výrobných vstupov. Táto mimoriadna pomoc je len jednou z radu opatrení a podporných schém, ktoré pripravujeme a postupne ich budeme spúšťať, aby sme adresne a efektívne pomohli podnikom s nárastom cien energií a komodít," povedal minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO).
      Dotazník bude podľa MPRV prístupný na stránke Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC) do 31. mája.
      V dotazníku vyplní oprávnená osoba z potravinárskeho podniku svoje základné údaje, informácie o aktuálnom stave a zameraní ich výroby, technickej a technologickej vybavenosti, energetických a surovinových potrebách podniku, pláne a potrebách modernizácie, o produkcii odpadov, stavoch a štruktúre zamestnancov a vplyve pandémie na prevádzku. Vďaka poskytnutým údajom bude vedieť MPRV efektívnejšie plánovať a nastavovať podporu pre potravinársky priemysel. Uvedené údaje sa tiež využijú pri zhodnocovaní efektívnosti spracovateľského priemyslu na Slovensku.
      Pomoc sa podľa agrorezortu vyplatí tým podnikom, ktoré kompletne vyplnia a odošlú dotazník a vyžadované prílohy, ich hlavným predmetom činnosti je výroba potravín, minimálne dve výrobné fázy sa realizujú v prevádzkach na Slovensku a k dňu odoslania dotazníka majú viac ako dva roky. Zároveň musia zamestnávať minimálne jedného zamestnanca v trvalom pracovnom pomere a musia mať vyrovnané záväzky voči štátu.
      MPRV dodalo, že po uzavretí dotazníkov 31 . mája sa informácie vyhodnotia a mimoriadna pomoc bude zaslaná oprávneným potravinárom do konca júla.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down