14.06.2018 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MPRV SR má vypracovanú komplexnú novelu zákona o lesoch

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR má vypracovanú ucelenú a komplexnú novelu zákona o lesoch na základe širokej diskusie o lesoch z dielne a po konzultáciách s odbornou verejnosťou.

BRATISLAVA. Uviedol to vo štvrtok pre médiá generálny riaditeľ sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva rezortu Peter Kicko v reakcii na návrh novely zákona parlamentného opozičného hnutia OĽaNO.
      Rezortná novela bude v krátkom čase predložená na medzirezortné pripomienkové konanie. "Návrh novely zákona o lesoch z dielne OĽaNO je v praxi nerealizovateľný a prenáša bremeno úhrady odborného hospodárenia vo všetkých lesoch len na časť obhospodarovateľov lesov," vyhlásil Kicko. Zdôraznil, že bez širokej odbornej diskusie a akceptácie takýchto návrhov všetkými zainteresovanými skupinami návrh nezabezpečí odborné hospodárenie v lesoch.
Podporu prírode blízkych spôsobov hospodárenia, vrátane výberkového hospodárskeho spôsobu, rezort odporúča riešiť podporou tých obhospodarovateľov lesa, ktorí prírode blízkymi spôsobmi hospodária, respektíve hospodáriť chcú.
Jedným z takýchto spôsobov je podpora prostredníctvom vyhlášky ministerstva o poskytovaní podpory v lesnom hospodárstve na plnenie mimoprodukčných funkcií lesov. Podľa nej sa podpora v lesných porastoch, v ktorých sa uplatňovalo prírode blízke hospodárenie, ktorého výsledkom sú trvalo viacetážové lesné porasty, zvyšuje o 50 % oproti lesným porastom s inými spôsobmi hospodárenia.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down